Bridge: Gilmour może być w przyszłości gwiazdą Chelsea
Bridge: Gilmour może być w przyszłości gwiazdą Chelsea

Bridge: Gilmour może być w przyszłości gwiazdą Chelsea

Jednym z graczy o największym potencjale z naszej akademii jest z pewnością Billy Gilmour. 

Szkot ma zaledwie 19 lat, a w tym sezonie zagrał 5 spotkań w Premier League, dokładając 4 spotkania w FA Cup i 2 w Lidze Mistrzów.

Od przyjścia Thomasa Tuchela wydaję się, że Billy Gilmour stracił na zmianie trenera, lecz były obrońca klubu ze Stamford Bridge, Wayne Bridge uważa, że w związku Szkota i Chelsea najlepsze dopiero nastanie.

– Uważam, że Billy może być naprawdę ważnym graczem w szeregach The Blues, ciągle jest młody, a zawsze widziałem w nim potencjał. Trudno jest być w Chelsea, która może sobie pozwolić na zakup wielu zawodników, ale Szkot na pewno ma wielkie umiejętności.

– Tak jak mówiłem jest bardzo młody i ma jeszcze dużo czasu w klubie, w klubie, który jest jednym z najlepszych w Premier League i on może stać się częścią tej wielkiej historii.

Wayne Bridge został również zapytany czy Gilmour może brać przykład z Fodena i jego historii w Manchesterze City.

– Oczywiście, Guardiola zrobił niezwykłego gracza z Fodena, ale to pokazuje, że musisz być cierpliwy. Jest to na pewno trudne dla piłkarza bo chcesz grać każde spotkanie i Twoja pewność siebie może cierpieć, gdy tego nie robisz.

– Ale Gilmour ma jeszcze tyle czasu na szlifowanie swoich umiejętności i naprawdę liczę, że zostanie w Chelsea i będzie jasnym punktem zespołu.

Billy Gilmour został parę dni temu wybrany do składu reprezentacji Szkocji na Euro 2020.

– Gratulację dla wszystkich, którzy się znaleźli w składzie jak i również dla tych, którzy nam pomagali osiągnąć awans, ale miejsca dla nich nie starczyło.

– Kiedy masz taki talent i kilku kontuzjowanych graczy możesz znaleźć miejsce na świeżą krew- Tak podsumował powołania trener reprezentacji Szkocji, Steve Clarke.

Źródło: Metro

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW