Klub oferuje 20 milionów za Rubena Loftusa-Cheeka
Klub oferuje 20 milionów za Rubena Loftusa-Cheeka

Klub oferuje 20 milionów za Rubena Loftusa-Cheeka

Southampton chętny wypożyczenia Rubena Loftusa-Cheeka z Chelsea tego lata.

Klub z południowo-wschodniej Anglii jest gotowy dać czysty start pomocnikowi. Zawodnik Chelsea nie miał zbyt udanego sezonu w zespole Scotta Parkera. Anglik strzelił zaledwie 1 bramkę w 29 występach, dodając do tego relegację Fulham do Championship.

Trener Świętych jest fanem talentu 25-letniego zawodnika i próbował zakontraktować Rubena już w lecie, jednak piłkarz wybrał zespół Parkera. Letnie okienko transferowe zbliża się wielkimi krokami. Southampton planuje złożyć ofertę za pomocnika Chelsea z opcją pierwokupu.

Ruben Loftus-Cheek ma wrócić do Chelsea zaraz po zakończeniu sezonu. Pomoc londyńskiego zespołu jest świetnie obstawiona takimi piłkarzami jak Mason Mount, N’Golo Kante czy Jorginho, więc są obawy, czy Anglik sobie poradzi. Hasenhuttl uważa, że talent Rubena może przynieść wiele dobrego jego zespołowi.

Loftus-Cheek w pełni odzyskał zdrowie po kontuzji ścięgna Achillesa, lecz wciąż szuka formy, która pozwoliła mu zdobyć 10 bramek dla Chelsea w latach 2018-19. Zawodnik w Chelsea zarabia około 120 tys. funtów tygodniowo, a jego kontrakt jest ważny jeszcze 3 lata. Pomocnik wyceniany jest na 20 milionów.

W zeszłym miesiącu, szef Chelsea Thomas Tuchel porównał Anglika do Michaela Ballacka, jednego z największych niemieckich piłkarzy wszech czasów.

– Byłem fanem jego talentu, gdy był młody. Jego styl gry można by porównać do gry Michaela Ballacka. Cały czas pojawiały się o nim jakieś plotki z możliwością przenosin do ligi niemieckiej, więc dobrze wiedzieliśmy o jego talencie

– Jest na wypożyczeniu i dobrze sobie radzi. Niesprawiedliwie byłoby go oceniać sprzed telewizora. Oceniam zawodnika dopiero po tym, jak sam zacznę z nim pracować. Może robię to dosyć szybko, lecz z z bezpośredniej impresji. Nie wypowiadam się na ten temat z własnej perspektywy, ani z perspektywy klubu. Nie podjęto jeszcze żadnej decyzji.

Źródło: Express UK

O autorze

Avatar

W redakcji mówią na mnie Chomik.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW