OFICJALNIE: Fran Kirby piłkarką roku w Anglii
OFICJALNIE: Fran Kirby piłkarką roku w Anglii

OFICJALNIE: Fran Kirby piłkarką roku w Anglii

Piłkarka Chelsea po raz drugi w karierze zdobyła to trofeum. Pierwszy raz miał miejsce w 2018 roku.

Strzelając dotychczas 25 bramek i asystując 18 razy we wszystkich rozgrywkach, 27-latka zdecydowanie wyróżniała się na tle nowych mistrzyń Anglii. Duet, jaki stworzyła wraz z Australijką, Sam Kerr, był nie do powstrzymania zarówno w kraju jak i w Europie.

Zwyciężczyni tej nagrody zostaje wybierana przez 30-osobowy skład ekspertów kobiecej piłki, i zazwyczaj przybiera formę dwuetapowego głosowania, który co roku okazuje się bardzo wyrównany. W tym roku jednak już po pierwszej rundzie widoczne było, że to Kirby jedynym słusznym i prostym wyborem.

Bez zaskoczenia drugie miejsce w tym plebiscycie przypadło zwyciężczyni innej nagrody, a mianowicie złotego buta WSL, czyli Sam Kerr. Kibice nazwali ten duet „Kerr-by”, a obie panie strzeliły łącznie w tym sezonie 52 bramki. Warto dodać, że złotą rękawicę wśród pań wygrała Ann-Katrin Berger, czyli bramkarka Chelsea.

Źródło: Football Writers Association

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW