Selekcjoner reprezentacji Szkocji na temat Billy’ego Gilmoura
Selekcjoner reprezentacji Szkocji na temat Billy’ego Gilmoura

Selekcjoner reprezentacji Szkocji na temat Billy’ego Gilmoura

Pomimo małej liczby minut Billy Gilmour został powołany do kadry Szkocji na EURO 2020. Selekcjoner Szkotów, Steven Clarke postanowił wytłumaczyć swą decyzję.

Odkąd Thomas Tuchel przejął Chelsea, Gilmour znacznie spadł w hierarchii pomocników. Chodziły głosy, że może nie otrzymać powołania na zbliżające się mistrzostwa Europy. Jednak to tylko plotki, które okazały się nieprawdą, ponieważ Billy znalazł się w 26-osobowej kadrze Szkocji.

Steven Clarke wyznał, że kontuzje Ryana Jacka i Kenny’ego McLeana znacznie ułatwiły Gilmourowi dostanie się do reprezentacji. Chociaż z pewnością to nie jedyny powód.

– Ostatnio Gilmour grał w ważnych meczach. Wrócił do pierwszego składu, a jego otoczenie z Chelsea wypowiada się o nim w samych superlatywach. Wiem, jak bardzo go tam cenią. Jest wielkim talentem i myślałem o nim podczas kompletowania kadry.

– Grał w Chelsea gdy prowadził ich Frank Lampard, radził sobie naprawdę dobrze i zawsze biorę go pod uwagę. Teraz może pokazać swoje umiejętności na treningach reprezentacji.

– W Premier League pokazywał wysoką jakość. Wiem jak ciężko wywalczyć sobie miejsce w kadrze Chelsea. Występował w wielu rozgrywkach i za każdym razem pokazywał się z dobrej strony. Nie wygląda jakby nie był w formie, a teraz mamy szansę zobaczyć to z bliska.

Źródło: Glasgow Time

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW