Chelsea zagra w Lidze Mistrzów – porażka z Aston Villą nic nie zmienia!

W ostatniej kolejce sezonu Premier League, Chelsea podjęła Aston Ville. Wygrana w tym meczu było naszym „Być albo nie być” o występy w przyszłej edycji Ligii Mistrzów. Niestety podopieczni Thomasa Tuchela polegli The Villans 2:1, a Champions League zapewniły nam wyniki innych drużyn.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Aston Villi. Mimo, ze byliśmy przy piłce przez znaczną ilość czasu, to Villa kilkukrotnie zagościła pod naszym polem karnym. Najpierw naszą obroną zabawił się Traore, a kilkadziesiąt minut później, po stracie Kovacica uderzenie oddał McGinn. Bramkę dla gospodarzy po rzucie różnym zdobył nasz były zawodnik – Bertrand Traore. Z okazji Chelsea warto wspomnieć o uderzeniu Wernera, które zatrzymało się gdzieś w okolicach ręki zawodnika Villi, a także o bardzo dobrej sytuacji Masona Mounta, który niestety znacznie przestrzelił nad bramką.

Drugą połowę zaczęliśmy od zmiany. Kontuzjowany Edouard Mendy zszedł z boiska, a zastąpił go Kepa Arrizabalaga. W 53′ rzut karny otrzymała Aston Villa – po wykonaniu rzutu rożnego Traore wbiegł w pole karne, jednak tam faulował go Jorginho. „Jedenastkę” na gola zamienił El Ghazi – 2:0 dla gospodarzy. Nadzieją dał nam pożyć Timo Werner, który w 60′ dobił piłkę do bramki Martineza, jednak jak to Niemiec ma w zwyczaju był na pozycji spalonej. Zaraz po analizie VAR (dotyczącej bramki Wernera) wszedł Hakim Ziyech, który zmienił Jorge. W 65 minucie Kai Havertz zamienił Mateo Kovacica. Niewiele później Niemiec zmarnował świetną okazję z dośrodkowania Bena Chilwella. Nowa nadzieja nadeszła w 70′ minucie, kiedy to Ben Chilwell po dośrodkowaniu wbił piłkę do bramki gospodarzy – 2:1. 75 minuta to kolejne kontrowersje, które przynosiła rzekoma ręka gracza Aston Villi, jednak sędzia puścił grę. Przed ostatnim gwizdkiem Cesar Azpilicueta obejrzał czerwoną kartkę, natomiast arbiter postanowił doliczyć 5 minut.

Sezon kończymy na czwartym miejscu, które gwarantuje grę w Champions League. Mimo porażki wyniki pozostałych spotkań pozwoliły nam utrzymać pozycję w TOP 4 – Leicester przegrało z Tottenhamem, a Liverpool pokonał Crystal Palace.