Tuchel o finale Ligi Mistrzów z 2012 roku
Tuchel o finale Ligi Mistrzów z 2012 roku

Tuchel o finale Ligi Mistrzów z 2012 roku

W przyszłym tygodniu czeka nas finał Ligi Mistrzów, w którym Chelsea podejmie Manchester City. Odkąd te rozgrywki przybrały obecną nazwę i formę (sezon 92/93) byliśmy świadkami dwóch w pełni angielskich finałów. Teraz czeka nas trzeci. 

Według wielu faworytem są Obywatele, jednak warto wspomnieć, że odkąd The Blues przejął Thomas Tuchel, Ci pokonali podopiecznych Guardioli dwa raz – w półfinale FA Cup i Premier League. W ten sposób udowodnili, że mają utalentowany skład, który może postawić się najlepszym.

Chelsea ostatni raz Ligę Mistrzów zdobyli w 2012 roku, Didier Drogba w samej końcówce meczu dał wyrównanie, które ostatecznie zamieniło się w serię rzutów karnych. Ostatecznie z tej batalii zwycięsko wyszli Niebiescy, jednak to Bayern dominował przez większą część meczu. Na temat tamtego finału wypowiedział się obecny trener Chelsea, Thomas Tuchel:

– Jeśli pamięć mnie nie myli, to oglądałem ten mecz w domu. Myślę, że wynik nie oddaje przebiegu meczu, Chelsea wydarła ten puchar z rąk Bayernu.

Na pewno jest to szczera odpowiedź, która może podburzyć fanów.

Źródło: Guardian

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW