Owen: Mendy ciągnął ten zespół
Owen: Mendy ciągnął ten zespół

Owen: Mendy ciągnął ten zespół

Michael Owen uważa, że Chelsea nie może wyjść na finał Ligi Mistrzów bez Edouarda Mendy’ego w bramce. Już 29 maja The Blues zmierzą się z Manchester City w ramach finału Champions League.

Podopieczni Guardioli są w świetnej formie, sezon ligowy zamknęli zwycięstwem z Evertonem. To już ich piąte mistrzostwo Anglii, w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Niestety piłkarze Thomasa Tuchela woleliby zapomnieć o ostatniej kolejce Premier League, w której ulegli Aston Villi. Dzięki zwycięstwu Tottenhamu w meczu z Leicester, to Chelsea zachowała czwarte miejsce w tabeli i rzutem na taśmę zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Mendy opuścił boisko. Przy golu Traore uderzył brzuchem w słupek, co uniemożliwiło mu dokończenie meczu. W wywiadzie pomeczowym Tuchel przyznał, że Senegalczyk obił sobie żebra. Aby poznać dokładną diagnozę musi przejść więcej badań.

Według Owena, Mendy to jeden z zawodników, którzy muszą zagrać w sobotnim finale.

– Miał kapitalny sezon. Można powiedzieć, że Chelsea polega na czterech-pięciu indywidualnościach, a jedną z nich jest Mendy.

Jeśli Edouard nie zdąży się wykurować, to w bramce The Blues najprawdopodobniej wyjdzie Kepa Arrizabalaga.

Źródło: Premier League Productions

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW