Chelsea poważnie zainteresowana francuskim stoperem
Chelsea poważnie zainteresowana francuskim stoperem

Chelsea poważnie zainteresowana francuskim stoperem

Według raportów z Anglii, Sevilla życzy sobie 50 milionów za Julesa Kounde.

Francuski obrońca przykuł uwagę włodarzy Chelsea oraz Arsenalu. Kluby będą musiały wydać niemałą kwotę. Chelsea rozgląda się za opcjami, gdyż zawodnicy pokroju Thiago Silvy i Cesara Azpilicuety nie będą grać wiecznie. Kounde jest jednym z nazwisk, które są brane pod uwagę przez The Blues i Tuchela. Pozyskanie nowego obrońcy stało się priorytetem, odkąd Tuchel zdecydował się na grę trójką z tyłu.

Kounde wyrobił sobie markę w krótkim czasie. To zachęciło zespoły z całej Europy, aby mieć go na oku. Francuz przyczynił się w znacznym stopniu do zwycięstwa Sevilli w Lidze Europy w 2020 roku. Powodem tak wysokiej kwoty wywoławczej może być fakt, iż klub ze stolicy Andaluzji zakwalifikował się do przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Kartą przetargową w tym wypadku będzie kwalifikacja do Ligi Mistrzów, czego Arsenal nie może zaoferować, a Chelsea tak. Sam zawodnik byłby skłonny na taki warunek. W sytuacji, gdy Tuchel przechodzi na ustawienie z trójką z tyłu, sensownym byłoby pozyskanie przynajmniej jednego klasowego środkowego obrońcy. Odświeżenie opcji defensywnych przed przyszłym sezonem może być bardzo dobrym pomysłem. W Kounde już teraz widać filar obrony na lata.

Źródło: The Athletic

O autorze

Avatar

W redakcji mówią na mnie Chomik.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW