Mbuyamba: Pokażę, jak dobry jestem
Mbuyamba: Pokażę, jak dobry jestem

Mbuyamba: Pokażę, jak dobry jestem

Chelsea obserwowała Xaviera Mbuyambe już w 2019 roku, jednak wtedy transakcje uniemożliwił zakaz transferowy, jaki otrzymali The Blues.

Ostatecznie Holender trafił do Barcelony, z której po roku dołączył do akademii Chelsea. Z powodu poważnej kontuzji z września 2020 na swój debiut w zespole u23 musiał czekać do zeszłego miesiąca. Póki co 19-latek rozegrał 5 spotkań w zespole u23, gdzie zdołał zdobyć bramkę i zanotować asystę. Odkąd zespół przejął Thomas Tuchel, Mbuyambe wie, że ciężko będzie wkupić się w łaski nowego szkoleniowca. W ostatnim wywiadzie postanowił wypowiedzieć się na temat swojego dołączenia na Stamford Bridge:

– Kiedy podpisałem kontrakt Frank nadal był trenerem. Chciał mnie zaklepać gdy występowałem w MVV Maastricht. Taki był plan, niestety drugi trening w drużynie u23 zakończył się dla mnie fatalnie i byłem kontuzjowany przez osiem miesięcy, kiedy wróciłem Lampard został zwolniony.

– Natychmiastowo skupiłem się na rehabilitacji i wróciłem silniejszy. W Chelsea ciąży na mnie duża presja. Byłem w FC Barcelonie, media dużo o mnie pisały, przypisywano mi łatkę „nowego Van Dijka”. Nie ma to dla mnie znaczenia. Pokażę, że jestem tak dobry jak się o tym mówi.

– Pierwsza drużyna skupia się na sobie. Niewielu graczy przechodzi z zespołu u23 do pierwszej drużyny. Moim celem jest trenować z pierwszym zespołem podczas przygotowań do nowego sezonu, mam nadzieję, że wkrótce ktoś mnie o tym poinformuje.

Źródło: NOS

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW