Reed: Southampton rozważał, aby zakontraktować Tuchela
Reed: Southampton rozważał, aby zakontraktować Tuchela

Reed: Southampton rozważał, aby zakontraktować Tuchela

Les Reed to były wiceprezes Southampton. Sprawował tę funkcję w latach 2011-18. Brał udział w wielu rozmowach na szczycie i co ciekawe – w jednej z nich padło nazwisko obecnego szkoleniowca Chelsea. Reed przyznał, że w 2014 roku Thomas Tuchel był przymierzany do posady menagera Southampton. 

– Tuchel był bardzo ciekawą opcją. Byliśmy nim zainteresowani, kiedy był szkoleniowcem Mainz. Wykonał świetną pracę, biorąc pod uwagę osiągnięty sukcesu z ograniczonym budżetem i wprowadzenie do drużyny młodych piłkarzy. To były dla nas ważne rzeczy.

– Okazja miała przyjść w 2014 roku, kiedy spotkaliśmy się z Ronaldem Koemanem, a ja rozmawiałem z agentem Tuchela, badając sytuację. Prowadziliśmy ciekawą rozmowę, chociaż on nie uważał, aby Southampton był dla niego wystarczająco dużym klubem. Twierdził także, że Tuchel wciąż jednym okiem patrzy na sytaucję w Borusii Dortmund naokoło Kloppa.

W 2014 roku trenerem Southampton został Ronald Koeman. Tuchel pod koniec sezonu 2013/14 zakończył pracę w Mainz, a już rok później zastępił na stanowisku trenera Borusii Dortmund Jurgena Kloppa, który został szkoleniowcem Liverpoolu.

Źródło: The Transfer Tavern

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW