Crooks: Rudiger zasługuje na miejsce w drużynie sezonu
Crooks: Rudiger zasługuje na miejsce w drużynie sezonu

Crooks: Rudiger zasługuje na miejsce w drużynie sezonu


Rudiger nie miał łatwego sezonu. Dopiero od przejęcia sterów drużyny przez swojego rodaka pokazał pełnie swoich możliwości i zaznaczył swoją obecność w zespole. Trzeba przyznać, że z Antonio gra w obronie wygląda lepiej i przeciwnicy dochodzą do mniejszej ilości zagrożeń pod polem karnym.

Ekspert BBC, a także były piłkarz kilku klubów Premier League – Garth Crooks – pochylił się nad formą Antonio Rudigera. Anglik z jamajskim pochodzeniem jest pod wrażeniem jego wejścia do zespołu Thomasa Tuchela. Według emerytowanego już napastnika niemiecki defensor zasłużył na miejsce w drużynie sezonu.

– Zagrał w finale Pucharu Anglii i przyczynił się w znaczny sposób do awansu w Lidze Mistrzów. Mimo tego, że na początku trener nie brał go pod uwagę, to ciężko pracował i gdy dostał szansę w pełni ją wykorzystał.

– Kiedy Lampard odstawił Niemca na dalszy tor, obrona zespołu cierpiała. Od kiedy zmienił się trener, obrońca nie robi kroku w tył. Rekord czystych kont z zawodnikiem w składzie obnażył brak doświadczenia młodego Anglika, dodatkowo pokazując spryt Tuchela, który nie bał się zaryzykować nie grającym piłkarzem.

– Co najważniejsze, nikt nie chce przeciwko niemu grać. Jest bardzo efektywny w tym co robi, jego gra jest bardzo fizyczna i bezpośrednia. Z pewnością niektórzy rywale cofają nogi lub nie podejmują ryzyka mając na przeciwko siebie tak dobrego obrońcę.

źródło: The Sport Review

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW