Ferdinand: Rudiger to jeden z najlepszych obrońców w lidze
Ferdinand: Rudiger to jeden z najlepszych obrońców w lidze

Ferdinand: Rudiger to jeden z najlepszych obrońców w lidze

Odkąd Thomas Tuchel przejął Chelsea wielu zawodników wróciło do bardzo dobrej dyspozycji. Jednym z nich jest Antonio Rudiger. Według kolegi po fachu, jakim jest Rio Ferdinand, Rudiger jest jednym z najlepszych środkowych obrońców Premier League.

W tym sezonie ligi angielskiej mogliśmy podziwiać kilku naprawdę dobrych defensorów, chociażby parę Dias – Stones z Manchesteru City. Nie jest to niepopularna opinia, bowiem Portugalczyk otrzymał nagrodę Piłkarza Roku Premier League od FWA. Nawet Harry Maguire podniósł swój poziom gry, dopóki nie doznał kontuzji kostki.

Co prawda Ferdinand nie umieścił Rudigera w swojej drużynie sezonu, jednak były zawodnik Manchesteru United zachował dla Niemca specjalne wyróżnienie.

– Odkąd Rudiger zaczął grać, myślę że jest drugim albo trzecim najlepszym obrońcą ligi, za Diasem, ale między Stonesem i Maguirem. Jest w tej grupie, ale gdzieś na końcu. Odkąd przyszedł Tuchel zaczął prezentować świetną formę.

Myślę, że wielu kibiców The Blues zgodzi się z słowami Rio. Z nieujawnionych powodów Frank Lampard postanowił odstawić 28-latka, przekładało się to na plotki odnośnie odejścia Niemca z klubu. Na szczęście Antonio został i prezentuje się naprawdę dobrze. Oprócz chęci gry do przodu, Rudigera charakteryzuje pewna i agresywna gra w obronie. Można powiedzieć, że gdyby nie „powrót” Rudigera, Chelsea nie zagrałaby w finale FA Cup i finale Ligi Mistrzów.

Źródło: Vibe with Five

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW