Mendy: Muszę pokazywać najlepszą wersję siebie
Mendy: Muszę pokazywać najlepszą wersję siebie

Mendy: Muszę pokazywać najlepszą wersję siebie

Mówcie co chcecie, ale dla mnie Edouard Mendy to najlepszy transfer tego okienka transferowego.

Nieznany (przynajmniej mi) bramkarz z Ligue 1, za bardzo małe pieniądze. Zastanawiałem się „co my robimy?”. Senegalczyk pięknie mnie wyjaśnił notując 24 czyste konta we wszystkich rozgrywkach, raptem 2 mniej od Edersona, który przyszedł do City za 40 milionów funtów.

Mendy udzielił wywiadu dla The Analyst, w którym opowiada o wielu aspektach swojego footballowego życia.

– Petr Cech ma bardzo ważną rolę w klubie, na boisku i poza nim. Wciąż jest bardzo dobrym bramkarzem pomimo, że już zakończył karierę. Mamy bardzo podobne profile. Obaj wykonujemy małe ruchy, które pozwalają nam lepiej dosięgać wysokie piłki, Petr daje mi dużo rad i dużo się od niego uczę. Jest dla mnie bardzo ważny, kiedy zobaczysz na jego statystyki dopiero jesteś w stanie zrozumieć, co osiągnął. Cały czas patrzę na swoje statystyki i szukam miejsca na rozwój.

– To, co zdziwiło mnie w Premier League to intensywność. W wielu sytuacjach bramkarz jest zasłaniany przez rywala. Nie jesteśmy chronieni tak jak w innych ligach, więc musisz znaleźć swojego miejsce i pozbyć się rywala no i najważniejsze nie zapomnieć o piłce.

– Musiałem się zaadaptować do tego, co klub ode mnie oczekiwał. W Reims, byliśmy bardziej skupieni na graniu długich, lub średnio długich piłek, ponieważ byliśmy drużyną, która chciała uniknąć spadku i granie na krótko nie było naszym priorytetem. W Rennes bardziej stawialiśmy na średnio długie piłki ponieważ Julien Stephan chciał żebyśmy szybko zmieniali strony boiska dla zmylenia przeciwnika. W Chelsea jest jeszcze inaczej, bramkarz jest zaangażowany w schematy wyjścia z piłką ze swojego pola karnego. Tutaj mam grać krótko i muszę być pełnoprawnym rozgrywającym gdy mamy piłkę.

Mendy w Lidze Mistrzów stracił 3.6 gola mniej niż powinien, wg. statystyki xG (expected goals).

– Tutaj pierwszy raz spotkałem się z taką statystyką, powiedziano mi, gdzie tracę gole. Pamiętam wszystkie stacone bramki na tej grafice, Guirassy, Benzema i napastnik Porto. Fajnie jest również wiedzieć, kiedy wykonujesz dobrą obronę. Jednak nie możesz polegać tylko na statystyce. Kiedy Aguero kładzie piłkę na 11-metrze masz informację, gdzie najczęściej strzela, ale pomimo tego, że wiesz, musisz się starać ukryć to przed rywalem, czekasz więc jak najdłużej z decyzją.

– Jest tylko kilku Afrykańskich bramkarzy, dlatego jako jeden z nich w Premier League muszę pokazywać najlepszą wersję siebie.

Źródło: The Analyst

 

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW