PSG zainteresowane Kante!
PSG zainteresowane Kante!

PSG zainteresowane Kante!

Po przegranej walce o tytuł Mauricio Pochettino chce pójść na całość, wykorzystując zasoby finansowe właścicieli klubu. N’Golo Kante ma być marzeniem argentyńskiego szkoleniowca, który ma zamiar solidnie wzmocnić ekipę z Paryża. 

Linia pomocy widnieje w oczach Pochettino jako duża słabość drużyny ze stolicy Francji. To jeden z głównych powodów, dla których klub wyraża chęć pozyskania Kante, którego transfer pomógłby odciążyć Marco Verattiego z zadań defensywnych. To nie pierwszy raz, kiedy francuski pomocnik jest łączony z ruchem poza Stamford Bridge. Pojawiały się już bowiem pogłoski łączące go z nowo koronowanym mistrzem Włoch – Interem Mediolan.

Powrót byłego zawodnika SM Caen do ziemi ojczystej może być sensowny, jako że PSG potrzebuje upgrade’u takich piłkarzy jak Leandro Paredes czy Idrissa Gueye. Paryżanie byli mocno krytykowani za brak opanowanego pomocnika oraz za brak zawodnika w składzie, który potrafiłby odbierać piłki. Lekarstwem na obydwa wyżej wymienione problemy mógłby być N’Golo Kante.

Pomimo wielu pogłosek wydaje się, że jego przyszłość jest zapisana na Stamford Bridge, gdzie wraz z Thomasem Tuchelem odnosi duże sukcesy. Niemiecki szkoleniowiec rozkoszuje się grą Francuza, którego świetny występ przeciwko Realowi miał ogromny wpływ na osiągniecie finału Ligi Mistrzów przez The Blues.

Tuchel jest zainteresowany wzmocnieniem drugiej linii. Chce sprowadzić zawodnika, który mógłby się z Kante uzupełniać. Declan Rice ma być głównym priorytetem Chelsea, lecz menager The Blues obserwuje także swojego byłego podopiecznego, Juliana Weigla.

W rzeczywistości, niemiecki trener kreśli plan sprowadzenia większej ilości piłkarzy z Bundesligi. Na jego liście mają się także znajdować Maxence Lacroix z Wolfsburga oraz Jonas Hofmann z Borussi Monchengladbach.

Wracając do Kante, PSG zdecydowanie posiada zasoby finansowe pozwalające na sprowadzenie Francuza. Trzeba jednak mieć na uwadze niechęć, z jaką Chelsea podchodzi do sprzedaży Francuza. Klub ze Stamford Bridge nie ma zamiaru sprzedawać swoich najlepszych graczy, gdyż w przyszłym sezonie chce bić się o najwyższe cele.

Źródło: El Sol

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW