Ruud Gullit: Mason Mount musiał przejść przez trudną drogę
Ruud Gullit: Mason Mount musiał przejść przez trudną drogę

Ruud Gullit: Mason Mount musiał przejść przez trudną drogę

Holender zachwycony jest poprawą gry Mason Mounta i zadowolony jest z tego, że Anglik otrzymał swoją szansę w Chelsea.

Pisząc w BBC Sport, Gullit pochwalił dwie wschodzące gwiazdy reprezentacji Anglii, Mounta oraz Fodena. Obaj piłkarze bez wątpienia zasługują na pochwały za występy w tym sezonie. Wymieniona dwójka zmierzy się w sobotę w finale Ligi Mistrzów.

Gullit zestawił ze sobą Mounta oraz Fodena ze sobą jako doskonałe przykłady, jak daleko mogą zajść młodzi piłkarze, jeśli odpowiednio się nimi zaopiekuje.

– Mount również przeszedł przez trudną sytuację, bo wszyscy nazywali go synkiem Lamparda, kiedy po raz pierwszy o nim usłyszano. Fani Chelsea nie byli z nim zgodni, myśleli, że gra dlatego, że jest ulubieńcem trenera.

– Ale Mount udowodnił również swoją wartość pod wodzą nowego menedżera. Widzieliśmy, że Tuchel go potrzebuje, a Lampard miał co do niego rację – jest lepszy, niż myślało większość ludzi. Ostatecznie został wybrany piłkarzem roku przez kibiców Chelsea i jestem bardzo zadowolony, że jego talent został doceniony. To dla niego dopiero początek.

Mimo bycia złotymi chłopcami angielskiej piłki, Holender uważa, że duet mógł bardzo szybko zostać zapomniany.

– Foden mógł być piłkarzem Barcelony, jak Messi, Iniesta czy Xavi, a dodatkowo nie jest typowo angielskim piłkarzem. Mount jest taki sam.

Gullit przyznał, że nie porównuje bezpośrednio Anglików do hiszpańskich legend, ale porównał ich ze względu na podobny styl gry.

Źródło: BBC Sport

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW