Dias: Siłą City jest chemia w zespole
Dias: Siłą City jest chemia w zespole

Dias: Siłą City jest chemia w zespole

W najbliższą sobotę odbędzie się najważniejszy mecz w tym sezonie- finał Ligi Mistrzów. Jeden z najlepszych obrońców tego sezonu- Ruben Dias wskazuje najistotniejsze cechy swojego  zespołu.

Pep Guardiola jest znany z tego, że nie lubi mieć w swojej drużynie piłkarzy z dużym ego. Ceni sobie ducha zespołu i poczucie wspólnoty, jest to według niego podstawa sukcesu.

Obrońca Manchesteru City Ruben Dias uważa, że ​​to właśnie ta cecha pomogła im dotrzeć do pierwszego w historii finału Ligi Mistrzów, a także zapewnić sobie tytuł Premier League zaledwie kilka tygodni temu.

-To w jaki sposób się rozumieliśmy miało ogromne znacznie. Było to cenniejsze niż umiejętności poszczególnych jednostek-Mówi Dias.

-Oczywiście można budować drużynę wokół czyiś umiejętności indywidualnych jednak my od początku robiliśmy to inaczej. Dzięki temu jesteśmy w tym miejscu.

-Kiedy jesteśmy razem jesteśmy silniejsi. Jesteśmy w stanie oddać swoje życie za faceta obok. Teraz został ostatni krok i chcemy go zrobić razem.

Finał Ligi Mistrzów to coś nowego dla prawie każdego z zespołu Manchesteru City. Ruben Dias mówi jednak, że podejdzie do tego meczu jak do każdego innego.

-Presja związana z finałem jest inna niż przed meczem ligowym.

-Ale gdyby nie patrzeć presja jest przed każdym meczem ponieważ wiemy o co gramy : o zwycięstwa i puchary.

-Finał jest tylko kontynuacją tego o co walczyliśmy przez cały sezon. Teraz kiedy dzieli nas tylko jedna mecz nie możemy się poddać. Damy z siebie wszystko.

 

Źródło: City Xtra

 

O autorze

Filip Kaczmarczyk

Kibic Chelsea od 2011 roku. Z innych zainteresowań koszykówka i F1

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW