Powrót do przeszłości – Chelsea vs Bayern

Przed meczem nikt nawet nie zakładał innego wyniku, niż zwycięstwo Bawarczyków. Dodatkową motywacją dla nich był fakt, że finał rozgrywany był na ich Allianz Arenie.

Bayern vs Chelsea, 19.05.2012, Allianz Arena

Bayern: Neuer – Lahm, Tymoshchuk, Boateng, Contento – Kroos, Schweinsteiger – Robben, Muller, Ribery – Gomez

Chelsea: Cech – Bosingwa, Luiz, Cahill, Cole – Lampard, Obi Mikel – Kalou, Mata, Bertrand – Drogba

Od początku spotkania to gospodarze rzucili się do ataku, a piłkarze Chelsea wyczekiwali szans na kontry. Zawodnicy Bayernu próbowali zaskoczyć defensywę The Blues, jednak albo ich strzały były niecelne, albo świetnie spisywała się linia obrony. Gorąco zrobił się w polu karnym Chelsea, kiedy po wrzucie z autu, piłkę w boisku utrzymał Muller zagrywając do Gomeza, który skiksował, jednak nieporadna w tamtym momencie Chelsea była bliska trafienia samobójczego. Kolejną groźną sytuację wypracował sobie Robben, który wbiegł w pole karne i oddał silny strzał, jednak do końca czujny pozostał Petr Cech.

Bliski strzelenia bramki jeszcze w pierwszej połowie był Muller. Po dośrodkowaniu w pole karne Contento, Niemiec nie zawahał się i oddał silny strzał woleja, który przeleciał tuż obok bramki. Chelsea próbowała atakować z kontrataków, jednak te nie były dużym problemem dla Bayernu. Bawarczycy tworzyli coraz to groźniejsze sytuacje, ale czujna pozostawała defensywa Chelsea.

W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił, co przyniosło skutek. Strzał sprzed z linii pola karnego Robbena zablokował Cole, ale piłka trafiła pod nogi Ribery’ego. Okazał się jednak, że Francuz znajdował się na minimalnym spalonym, co nie uciekło uwadze sędziego. Mimo, że piłkarze The Blues pozwalali na wiele, Bawarczykom, to w ostatnich momentach świetnie blokowali lub wybijali futbolówkę. Gracze Bayernu nie mogli przebić się przez szczelną defensywę Chelsea, aż do 83 minuty. Wtedy to Kroos dośrodkowując na długi słupek odnalazł Mullera, który strzałem głową pokonał Cecha.

Od tego momentu to piłkarze The Blues doszli do głosu. Bardzo dobrą zmianę dał Fernando Torres, który dwoił się i troił. Po jednej z akcji Hiszpan wywalczył rzut rożny. Do piłki podszedł jego rodak, Juan Mata, który wrzucił w pole karne. Tam świetnie odnalazł się Drogba, który strzałem głową pokonał Manuela Neuera, doprowadzając do remisu. Czekała nas więc dogrywka.

Tuż po rozpoczęciu dogrywki, Didier Drogba z roli bohatera, mógł zmienić się w antybohatera. To po jego faulu w polu karnym na Riberym, sędzie wskazał na jedenasty metr od bramki. Do piłki podchodzi Robben, strzela w prawy róg, ale na straży stoi niezawodny Petr Cech, który na raty broni strzał Holendra. Do końca dogrywki, to Bayern przeważał w meczu, chcąc zakończyć spotkanie przed serią rzutów karnych. To się jednak nie udało i czekała nas seria jedenastek.

Strzelanie rozpoczął Philip Lahm, którego strzał po rękawicach Cecha wpadł do bramki. W The Blues, strzelanie rozpoczął Mata, którego strzał broni Neuer. Następnie Gomez, Luiz, Neuer i Lampard pewnie wykorzystali swoje jedenastki. Przy wyniku 3:2 do piłki podszedł Olic, którego strzał obronił czeski bramkarz. Ashley Cole i mamy wyrównanie. Bastian Schweinsteiger trafia w słupek i lada moment Drogba stanie przed ogromną szansą. Ten, który przywrócił Chelsea do żywych, bardzo pewnie wykorzystał swój rzut karny i to Chelsea zwycięsko wyszła w tym spotkaniu. Było to pierwsze trofeum Ligi Mistrzów w historii The Blues.

Już jutro, 29 maja przed szansą na triumf w Lidze Mistrzów, stanie Chelsea oraz Manchester City. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 21:00 na Estadio do Dragao.