Tony Mount obszernie nt. swojego syna
Tony Mount obszernie nt. swojego syna

Tony Mount obszernie nt. swojego syna

W 2018 Tony Mount został zaproszony na finał Ligi Mistrzów. Od tamtego momentu miał jedno marzenie, aby kiedyś zobaczyć jak jego syn występuje w finale UCL

W tamtym momencie Mount senior nie miał pojęcia, że będzie musiał czekać tylko 3 lata. Jutro jego syna będzie dzielić 90 minut, aby został triumfatorem tych elitarnych rozgrywek. Ostatnie dwa sezony to dla Masona ciągła fala wznosząca – był ważnym ogniwem Chelsea i został powołany do kadry reprezentacji Anglii na zbliżające się EURO 2020.

Jako dziecko Mount miał problem by znaleźć klub, ponieważ miał bardzo słabe warunki fizyczne. Dopiero akademia The Blues zgodziła się by go przyjąć, a dziś jest pewniakiem w pierwszej ’11’ Thomasa Tuchela. Dodatkowo 22-latek miał szczęście, że ominęła go wadliwa polityka klubu, co do wypożyczeń młodych zawodników. Mimo młodego wieku rozegrał ponad 100 spotkań dla Chelsea, sobotni finał będzie jego 53 meczem w tym sezonie. Mógł to osiągnąć szybciej, ale tak już wygląda profesjonalna kariera. Kiedyś Mount po szkole wieczory spędzał na boisku, a soboty w parku, trenując mimo deszczu i śniegu. Tony Mount postanowił podzielić się tymi wspomnieniami:

– Byłem na finale Real – Liverpool. Miałem szczęście, że dostałem zaproszenie. Pamiętam, że na stadionie była niesamowita atmosfera. Pamiętam, że widziałem Garetha Bale’a i oczyma wyobraźni widziałem tam mojego syna. Trzy lata później marzenia stały się faktem. To niesamowite.

– Bez wątpienia tok kariery mojego syna to ogromna zasługa Franka Lamparda. Po treningu rozmawiali między sobą i mówił mu, co może poprawić lub dodać do swojej gry. Mason miał okazję by zagrać w Bundeslidze, pojechaliśmy do Niemczech i odwiedziliśmy kilka klubów, sam byłem pod wrażeniem. Gdy wróciliśmy syn dostał telefon, a dzień później byliśmy w Londynie na rozmowie z Frankiem i Jodym. Kiedy tylko opuściliśmy ich wiedziałem, że Mason będzie chciał grać w ich zespole, powiedział: „Chce iść na wypożyczenie do Derby”. Zapytałem „Dlaczego Championship? To fizyczna i intensywna liga”, a od odpowiedział „Wiem, chce tego, chce się rozwijać. Co najważniejsze będę codziennie pracował z Frankiem Lampardem, a nikt nie nauczy mnie więcej niż on”.

– Mason zagrał bardzo dobry sezon i jestem z niego dumny. Mam wiele powodów do dumy. Na boisku i poza nim. Mamy szczęście.

– Jeśli ktokolwiek może pokonać Man City, to właśnie Chelsea. W tym roku zrobili to dwukrotnie, Tuchel to fachowiec. Będzie wiedział jak ustawić zespół, zawodnicy dostaną wytyczne i będą wiedzieć jak mają grać. City to najprawdopodobniej najlepsza drużyna na świecie, a Guardiola to najprawdopodobniej najlepszy trener na świecie. Pamiętam jak w FA Youth Cup Chelsea grała przeciwko nim, mieli w składzie Fodena i Sancho, nikt nie dawał Chelsea szans. W dwumeczu Chelsea wygrała 6:2, nigdy nie wiesz jak życie się potoczy.

Źródło: TALKsport

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW