Merson: Chelsea będzie mieć duże problemy z Manchesterem City
Merson: Chelsea będzie mieć duże problemy z Manchesterem City

Merson: Chelsea będzie mieć duże problemy z Manchesterem City

Paul Merson wypowiedział się na temat zbliżającego się finału Ligi Mistrzów. Były zawodnik Arsenalu uważa, że Chelsea jest w słabej formie i to Manchester City będzie faworytem dzisiejszego meczu. 

W rozmowie w SkySports Merson powiedział:

– Martwię się o Chelsea po zobaczeniu ich ostatniego meczu przeciwko Aston Villi. Zmarnowali w tym spotkaniu wiele stuprocentowych okazji do strzelenia bramki i przegrali łatwy mecz.

– Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że The Blues pokonali Manchester City już dwa razy w tym sezonie. Tym razem jednak może być inaczej i poprzednie wyniki nie są żadną wyrocznią.

– Jeśli masz okazję przeciwko Manchesterowi City musisz zachowywać zimną krew. Chelsea według mnie niestety nie ma zawodników z taką mocną psychiką.

– Grając z The Citizens możesz spróbować otwartej piłki, jednakże robisz to na własnej ryzyko. Nie jest to najbardziej zachowawcze rozwiązanie i nie sądzę, by Chelsea miała siłę, by zagrać otwarty futbol z dużą ilością strzałów i emocjonujących okazji.

Według angielskiego pomocnika to Timo Werner może być kluczowym zawodnikiem dla Chelsea w dzisiejszym meczu. Niestety potrzebna do tego będzie zimna głowa Niemca, od którego będzie się wymagać podejmowania odpowiednich decyzji na boisku.

– Jeśli Werner zachowa opanowanie i nie da się ponieść emocjom może mocno namącić na boisku. Niemiec potrafi sprawić wielkie kłopoty przeciwnikowi, używając do tego swoich najlepszych atrybutów jak chociażby szybkość czy drybling. Niestety ostatnimi czasy Werner nie radził sobie na boisku i nie podejmował tych konsekwentnych decyzji.

– Gdyby Timo był rozsądniejszy podczas finału FA Cup, mógłby zapewnić swojej drużynie wygraną jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. Tak się jednak nie stało i bardzo możliwe, że w dzisiejszym meczu dostanie tę szansę ponownie.

– Mógłbym także powiedzieć, że Thiago Silva jest niezbędnym piłkarzem podczas sobotniego wieczoru. Grając przeciwko Manchesterowi City musisz być ostry w obronie i skoncentrowany. Oczywistymi wyborami Tuchela powinni być także tacy piłkarze jak Kante, Mendy i Mount.

 

Źródło: SkySports

 

O autorze

Avatar

Filantrop, myśliciel, wizjoner, mąż stanu, wegetarianin, fan podróży i akwarystyki.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW