Ake: Chelsea? Spędziłem tam dobre lata
Ake: Chelsea? Spędziłem tam dobre lata

Ake: Chelsea? Spędziłem tam dobre lata

Wywiadzie dla strony internetowej Manchesteru City, Nathan Ake wypowiedział się na temat dorastania w akademii Chelsea, filozofii Pepa Guardioli i nerwach przed dzisiejszym finałem.

Holender dołączył do City zeszłego lata z zdegradowanego Bournemouth. Już w swoim pierwszym sezonie może poszczyć się sukcesami, jak chociażby wygranie Premier League i finał Champions League.

– W Chelsea spędziłem dobre chwile. Przybyłem tam jako dzieciak i dorastałem. Zagrałem tam w kilku spotkaniach i mam kilka dobrych wspomnień, ale teraz jestem skupiony na City. Wierzę, że możemy wygrać. Jak możesz zobaczyć są w dobrej dyspozycji. Nie są tu bez powodu, w tym momencie to jedna z najlepszych drużyn na świecie. Tuchel od momentu przybycia świetnie ułożył ten zespół. Mają bardzo wielu młodych zawodników, którzy przeszli akademię i zawodników, którzy zagraliby w większości klubów Premier League.

– To bardzo ciężki mecz, ostatni raz graliśmy kilka tygodni temu. Jednak finał to finał i tak naprawdę wszystko może się tam wydarzyć. Miło będzie zobaczyć kumpli ponownie, ale tego dnia będę skupiony tylko na City i zwycięstwie. Mam z nimi bardzo dobre wspomnienia i wiele się tam nauczyłem, wygrałem trochę pucharów, zadebiutowałem u Rafy Beniteza w wieku 17-lat i byłem częścią składu, który wygrywał Ligę Europy. Miałem tam dobry okres, dorosłem i byłem wypożyczany do różnych klubów. Myślę, że to dlatego tak wiele się nauczyłem, grałem tydzień w tydzień dojrzewając i stając się lepszy.

– Każde dziecko marzy o finale Ligi Mistrzów. Zwłaszcza Ci z Holandii. Seedorf wygrał ją 3 lub 4 razy, jest jednym z wielu wielkich zawodników, którym się to udało. Van Dijk i chłopaki z reprezentacji też tego dokonali, dorastasz z nimi i chcesz osiągać to samo co oni. Teraz jesteśmy o krok od tego i wspaniale byłoby wygrać. To jeden z największych turniejów w świecie piłki. Reprezentacja gra na Euro i Mundialu, ale to jest jeden z większych turniejów, każdy marzy by grać w Lidze Mistrzów i ją wygrać. Sam fakt, że możemy tego dokonać jest niesamowity.

– Kiedy grałem w Holandii chcieliśmy grać jak obecne City. Uczysz się tego, grałem na różnych pozycjach, których też się uczę. Transfer tu i gra pod Guardiolą jest tym czego chciałem. Uczysz się grać z piłką i bez niej, sposób w jaki gra drużyna jest świetny, a ja wciąż się uczę i dorastam.

Źródło: Manchester City

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW