Chelsea zdobywcą Ligi Mistrzów! – The Blues pokonują Manchester City

Dziś jest dzień, którego wyczekuje każdy fan piłki nożnej – finał Ligi Mistrzów. Podopieczni Thomasa Tuchela podjęli w nim Manchester City. Chelsea pokonała obywateli 1:0 i została zwycięzcą tegorocznej edycji Champions League!

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Nie minęło 20 minut, a Timo Werner zmarnował dwie, bardzo dogodne sytuacje. The Citizens atakowali stroną Raheema Sterlinga, ale Reece James FANTASTYCZNIE wywiązywał się z zadań defensywnych i jego kolega z reprezentacji nie tworzył żadnego zagrożenia. W 38′ boisko opuścił kontuzjowany Thiago Silva, a zastąpił go Andreas Christensen. W 40 minucie sytuację bramkową miał Kai Havertz, jednak chęć przedryblowania o jeszcze jednego rywala więcej sprawiła, że nie oddał on nawet strzału. Odpokutował to w 43 minucie i w sytuacji sam na sam pokonał Edersona, co prawda na dwa razy, jednak liczy się to, że ostatecznie piłka znalazła się w siatce! Footballówkę dogrywał mu Mason Mount.

Druga połowa zaczęła się od dominacji City. Po 10 minutach Rudiger zderzył się z De Bruyne i choć Niemiec wyszedł z tego starcia bez szwanku, tak mocno poobijany Belg musiał zostać zmieniony. Większość czasu broniliśmy w 11 na swojej połowie, okazyjnie wybierając się na połowę Obywateli. Najlepszą okazję dla The Blues miał Pulisc, który zmienił Wernera. Otrzymał on piłkę od Havertza, jednak nie trafił w światło bramki. W 79 minucie na boisko wszedł Mateo Kovacic, zmieniając Masona Mounta. Sergio Aguero próbował zaskoczyć Mendy’ego lobem z 5 metrów, jednak Senegalczyk z łatwością złapał ten strzał. Arbiter doliczył 7 minut do regulaminowego czasu gry, jednak The Citizens nie potrafili z tego skorzystać. Dzięki pewnej grze w obronie i sprawnemu ustawieniu się dowieźliśmy wynik do końca.