Przedmeczowa konferencja prasowa Azpilicuety i Jorginho
Przedmeczowa konferencja prasowa Azpilicuety i Jorginho

Przedmeczowa konferencja prasowa Azpilicuety i Jorginho

Dzisiaj Chelsea zmierzy się w finale Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City. Na przedmeczowej konferencji prasowej oprócz Thomasa Tuchela pojawili się Azpilicueta i Jorginho.

W drodze do finału The Blues pokonali Atletico Madryt, Porto i Real Madryt. Natomiast City aby wejść do finału zdeklasowała w półfinale PSG. Ostatnie dwa starcia obu drużyn to zwycięstwa Chelsea – najpierw w półfinale FA Cup, a później w Premier League. Istotną role odegrał przy nich Hakim Ziyech, który w obu spotkaniach wpisywał się na listę strzelców. Konferencja zaczęła się od pytań w stronę Azpilicuety.

O Wernerze:

– Zawsze staram się mu pomagać. Jesteśmy tylko ludźmi, a kiedy coś nie idzie po naszej drodze cierpimy. Napastnika ocenia się po tym ile bramek zdobył, ale jego wkład w naszą grę był ogromny. Jest ważnym zawodnikiem. Chciałby strzelać więcej, ale to ważne, że pokazuje swoje ambicje i determinacje.

O dzisiejszym meczu:

– Chelsea zawsze walczy o każde trofeum. Ligę skończyliśmy na czwartym miejscu, a chcielibyśmy wyżej. To wyzwanie na następny sezon, lecz sobota znaczy bardzo wiele. Bycie mistrzem Europy to znaczne osiągnięcie, potem skupimy się na następnym sezonie. Nie było mnie tu w 2012. Kiedy podpisywałem kontrakt chciałem odnosić takie sukcesy. Czekaliśmy na finał dziewięć lat

O Romanie Abramowiczu:

– Odkąd trafiłem do klubu widziałem chęć wygrywania na boisku, ale także ogromne zaangażowanie w życie tutejszej społeczności. Nawet podczas walki z pandemią. To jedyna rzecz, jaką mogę powiedzieć. Jest właścicielem, zawsze działał z dobrymi intencjami na rzecz klubu. Ale nie chcę ograniczać go do kupowania piłkarzy, robi wiele. To niesamowite.

Finał z 2012r.

– Niestety nie było mnie tutaj w 2012r. Osobiście, kiedy związałem się z Chelsea chciałem to powtórzyć. Minęło 9 lat i stajemy przed tą szansą i chcemy ją wykorzystać.

Jaki to był sezon?

– Ten sezon miał wszystko w sobie. W grudniu pokonaliśmy Seville 4:0 i wygraliśmy grupę LM. Dwa miesiące później słabe rezultaty i zmiana trenera. Ten finał jest zasługą wszystkich, chcemy, żeby wspaniale, więc chcemy wygrać.

Mentalność

– Chcemy wyjść na boisko i dać z siebie wszystko. Uważam, że zbudowaliśmy kolektyw. Przed nami trudny mecz, ale jako drużyna przejdziemy go razem, będą gorsze momenty i zaakceptujemy to. Oczywiście, jest to najważniejszy mecz w sezonie i jesteśmy gotowi.

Manchester City

– Bardzo dużo kreują, piłka się przemieszcza szybko, ale mamy wiarę we własne umiejętności. Pokazaliśmy na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, że stać nas na dobre wyniki. Jesteśmy w finale bo na to zasłużyliśmy.

Azpilicueta jako kapitan

– Jestem z tego dumny, chcemy wygrać to trofeum. Mam nadzieję, że po końcowym gwizdku będę jeszcze bardziej dumny. To wielka szansa, 9 lat zajęło doprowadzenie tego klubu do finału LM

Tyle od kapitana, teraz czas na Jorginho.

Twoja emocjonalna reakcja po końcowym gwizdku w półfinale 

– Oj tak, była bardzo emocjonalna. Daliśmy z siebie wszystko i byłem naprawdę zmęczony. Dojście do finału było wzruszające nie tylko dla mnie, ale i dla całej grupy, wszyscy na to pracowaliśmy. Kiedy tam byłem, wiele myśli przeszło mi przez głowę.

Rodzina

– Dla nich to wiele znaczy. Moja mama będzie na stadionie, mój tata i siostra. Przeżywają ten finał razem ze mną, również moi przyjaciele się bardzo cieszą, wszyscy, którzy mnie wspierali przez całe życie.

Potencjalne karne

– Mogę Ci powiedzieć tylko tyle, że jestem przygotowany. Zresztą cała drużyna jest przygotowana na każdy scenariusz.

 

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW