Walker: Finał będzie jak gra w szachy
Walker: Finał będzie jak gra w szachy

Walker: Finał będzie jak gra w szachy

Według obrońcy Manchesteru City, Kyle’a Walkera o losach finału Ligi Mistrzów zadecydują ważnie gracze, którzy potrafią radzić sobie z presją.

Dzisiaj drużyna 31-latka zmierzy się przeciwko Chelsea. Według Walkera niezależnie od przeciwnika zawodnicy The Citizens powinny podchodzić do każdego meczu tak samo.

– Nie sądzę czy to przeciwko komu graliśmy w półfinale miało wpłynąć na finałowy mecz. Bez urazy, ale w zeszłym sezonie graliśmy z Newport County i przygotowaliśmy się do tego meczu jak do starcia z Liverpoolem. Guardiola zwraca uwagę na szczegóły, dzieli się z nami swoimi pomysłami, a my próbujemy jego odtworzyć na boisku.

– Znamy Chelsea, graliśmy z nimi wielokrotnie. To będzie jak gra w szachy. Myślę, że finał rozstrzygną gracze, którzy dobrze się czują w meczach o stawkę i nie boją się wykorzystywać okazji. Mam nadzieję, że w drużynie mamy takich zawodników od groma.

– W ćwierćfinałach mierzyliśmy się z Liverpoolem i Tottenhamem, i dwa razy odpadliśmy z Champions League. Kiedy w meczu z BVB Jude zdobył bramkę rozejrzałem się po boisku i pomyślałem „Nie znowu! Nie tym razem! Na tym etapie nie możemy odpadać!”. Kłamałbym gdybym powiedział, że w szatni nie panowały takie nastroje. To chyba najbardziej dramatyczny moment w tym sezonie UCL. W szatni można było spotkać się z różnymi nastrojami.

– Zagraliśmy w półfinale przeciwko PSG i udowodniliśmy, że możemy pokonywać najlepszych. Cały dwumecz był raczej pod naszym dyktandem.

– To największe klubowe wyróżnienie. Gra w Lidze Mistrzów to coś, o czym marzysz jako dziecko. Usłyszenie hymnu i przejście obok trofeum będzie bardzo, bardzo wyjątkowe. To tylko mecz piłki nożnej przeciwko bardzo dobrej drużynie, co ma być to będzie, damy z siebie wszystko i zrobimy co w naszej mocy by wygrać. Nigdy nie widziałem tego trofeum z bliska, więc na wszelki wypadek dobrze mu się przyjrzę, ale liczę, że po ostatnim gwizdku będę mógł je podnieść.

– Miejmy nadzieję, że będziemy grać w wielu finałach. Zawodnicy, którzy nas reprezentują po prostu na to zasługują. Odkąd przybyłem do City nie wygrałem tylko Ligi Mistrzów. Tylko jego mi brak. Nie chce siedzieć przed kamerą i być zarozumiałym, boisko nas zweryfikuje.

Źródło: Manchester City

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW