Gullit: Mount mógłby grać w Barcelonie
Gullit: Mount mógłby grać w Barcelonie

Gullit: Mount mógłby grać w Barcelonie

Gwiazda Holenderskiej i światowej piłki, Ruud Gullit uważa, że Mason Mount i Phil Foden mogliby grać w Barcelonie.

Mason rozegrał wspaniały sezon. Zdobył gola w ćwierćfinałowym meczu z Porto i półfinałowym starciu z Realem Madryt. Wielokrotnie był odpowiedzialny za ciągnięcie gry Chelsea. Według Gullita nie ma on talentu jak Messi, ale mógłby grać w FC Barcelonie.

– Świat ciągle szuka nowego Messiego, ale proszę nie porównujmy do niego Mounta i Fodena. To nie fair, bo nie da się być drugim Messim. To totalnie unikatowy piłkarz. Mogą być sobą i zrobić wielkie kariery, ale nie będą Leo.

– Kiedy wybrałem Fodena zawodnikiem roku w Premier League wrzuciłem go do kategorii Messiego, ale chodziło mi o typ zawodnika, a nie poziom sportowy. Phil mógłby grać w Barcelonie piłkę jak Messi, Iniesta czy Xavi. To samo Mount. Nie są typowymi Angolami. To ważne aby być świadom tego jak rozwija się piłka i ilu angielskich graczy jest o charakterystyce Fodena, kiedyś tak nie było.

– Nowa generacja jest inna, wszyscy są techniczni. Mniejsi, zwinniejsi, zręczniejsi. Wspaniali piłkarze. Chcesz ich w swojej drużynie, aby byli przy piłce. Oczywiście Anglicy już dawno mieli kilku takich piłkarzy, ale nie wszystkim dano taką szansę w Premier League. Teraz tacy zawodnicy cieszą się większym zaufaniem. Mają szczęście, że mają takich piłkarzy, ale to też zasługa trenerów. Pep Guardiola i Thomas Tuchel dali im szanse.

Źródło: BBC

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW