Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

UDAŁO SIĘ. Wczoraj w finale Ligi Mistrzów Chelsea pokonał Manchester City. Po 9 latach oczekiwań The Blues zostają mistrzami Europy.

Aby dostać się do finału Chelsea musiała pokonać Atletico Madryt, Porto i Real Madryt. Dla wielu zawodników to pierwszy triumf w tych rozgrywkach, tak samo można powiedzieć o trenerze Niebieskich – Thomasie Tuchelu, który niewątpliwe jest ojcem tego sukcesu. W najważniejszym meczu sezonu bramkę dla Chelsea zdobył Kai Havertz, który pod skrzydłami Tuchela znacznie się poprawił. Pora przejść do rzeczy, zapraszam na pomeczową konferencję prasową trenera The Blues.

O zwycięstwie:

– Schowajcie swoje ego i poczujcie się częścią zespołu. To zespół jaki zbudowaliśmy jest najbardziej satysfakcjonujący. Mason, Timo, Kai czy Andreas kiedy wszedł, wszyscy wykonali świetną robotę.

O Kante:

– Robił wszystko. Wnosi na boisko mnóstwo energii, sam nie wiem ile piłek udało mu się odebrać. Był wszędzie. To szczęście, że z nami jest, kiedy nie jest dyspozycyjny każdy za nim tęskni. Wygrał Puchar Świata i Ligę Mistrzów, a nie kreuje się na najlepszego pomocnika świata.

O swojej przyszłości:

– Wciąż mam tutaj do wykonania mnóstwo pracy. To moje zadanie.

O nowym kontrakcie:

– Nie jestem pewny w 100%, ale po tym zwycięstwie chyba zasługuję na nową umowę. Rozmawiałem z Romanem na boisku, wybrałem do tego najlepszy moment. Teraz może być tylko gorzej.

O drużynie:

– Zbudowaliśmy silne więzi, potrafimy razem bronić co jest istotną częścią piłki, wszystkie argumenty są po naszej stronie. Poziom naszej gry zależy od nas, po świętowaniu wrócimy do pracy, musimy wykorzystać moment i przejść na wyższy level.

O sukcesie:

– Kiedy wygrałem w Borussi pierwsze trofeum na następny trening przyjechałem tak samo głodny sukcesów. Oczywiście teraz jest czas aby świętowanie nas całkowicie pochłonęło. To czas na refleksje i przemyślenia.

O wyjściowym składzie City:

– Spodziewaliśmy się Fernandinho w środku pola, wyszli bardzo ofensywnie. Dobry technicznie. Reszta był do przewidzenia. Ważne było szybko zdobyć bramkę i dobrze się bronić.

O formie Kante i Rudigera:

– Nie chce chwalić pojedynczych graczy, ponieważ to wspólny sukces i wspólny wysiłek. Fantastycznie bronili. Zmienienie Thiago nie było łatwe, ale byliśmy jej pewni. Aktywnie reagowaliśmy na to co działo się na boisku.

Zakończenie:

– To fantastyczne osiągnięcie, składam gratulację całej drużynie. Wiedzieliśmy, że musimy zagrać dziś świetny mecz i wyjść jako drużyna, aby pokonać wszelkie emocje i wygrać. To zrobiliśmy. Jestem oniemiały.

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW