Sterling i Walker ofiarami rasizmu po finale Ligi Mistrzów
Sterling i Walker ofiarami rasizmu po finale Ligi Mistrzów

Sterling i Walker ofiarami rasizmu po finale Ligi Mistrzów

Po raz kolejny w Anglii słyszymy o sytuacjach, gdzie piłkarze padają ofiarami rasistowskich komentarzy po meczach. Niedawnym przykładem może być Reece James, który nawet usunął na jakiś czas wszystkie swoje zdjęcia z Instagrama z powodu mocnych obelg jakie padały w jego kierunku. Tym razem jednak trafiło na naszych ostatnich rywali, czyli Sterlinga i Walkera.

Wobec takich sytuacji coraz częściej padają zdania, że powinny zostać podjęte mocniejsze działania, by temperować nienawiść w Internecie. Hejt w stronę piłkarzy City był na tyle mocny, że do sprawy postanowił odnieść się nawet właściciel Instagrama.

– Rasistowskie komentarze w stronę tych zawodników po meczu są odrażające. Nie chcemy czegoś takiego na naszej platformie.

– Szybko usunęliśmy szereg komentarzy i kont za łamanie naszych zasad. Nadal sprawdzamy i podejmujemy działania wobec osób, które naruszają nasze zasady.

– Stworzyliśmy funkcje bezpieczeństwa, w tym funkcje ‚Filtrowanie Komentarzy’ oraz ‚Kontrolowanie Wiadomości’, które mogą znacząco zmniejszyć liczbę rasistowskich nadużyć.

– Nie ma rozwiązania, które pomoże zlikwidować ten problem z dnia na dzień. Staramy się jednak konsekwentnie dokładać wszelkich starań, by chronić naszą społeczność przed takim nadużywaniem.

Źródło: Mirror

 

 

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW