Chelsea poważnie rozważa zakup Hakimiego
Chelsea poważnie rozważa zakup Hakimiego

Chelsea poważnie rozważa zakup Hakimiego

Według doniesień, Chelsea poważnie rozważa zakup prawego obrońcy Interu, Achrafa Hakimiego. W tym sezonie Marokańczyk w znaczny sposób przyczynił się do zdobycia mistrzostwa Włoch.

Marokańczyk jest wychowankiem Realu Madryt, z którego odszedł, bo nie grał wystarczająco wiele. Trafił na dwultenie wypożyczenie do Borussi, gdzie jego kariera nabrała niesamowitego tempa. Wypożyczenie skończyło się latem ubiegłego roku, a wobec zainteresowania klubów z całej Europy, odszedł do Interu za około 40 milionów euro.

Inter zmaga się obecnie z problemami finansowymi, wobec czego będzie musiał sprzedać kilku największych piłkarzy. Jednym z nich ma być właśnie Hakimi, którym zainteresowanie wyraża Arsenal, ale do walki stanąć ma także Chelsea. Piłkarza obserwuje również francuskie PSG.

Transfer Marokańczyka był przedyskutowany przez zarząd Chelsea, dział skautingu oraz Thomasa Tuchela. Warto podkreślić, że występy Jamesa na prawej środkowej obronie mogą oznaczać, że Niemiec mógłby wystawić obydwu piłkarzy w wyjściowej jedenastce.

W międzyczasie o zainteresowaniu zawodnikiem, wypowiedział się agent Hakimiego, Alejandro Camano.

– Nie wiem co będzie w przyszłości, każdy piłkarz ma swoją cenę i wierzę, że jeśli cała Europa widziała Inter i ich futbol, wszyscy piłkarze będą brani pod uwagę.

– W tym momencie nie ma żadnej sytuacji. Nie rozmawiałem z żadnym klubem i myślę, że Inter również. To ciężkie czasy w futbolu, panuje trudna sytuacja ekonomiczna. Myślę, że nie można na ten moment powiedzieć, kto opuści Inter, by naprawić sytuację finansową.

– On jest bardzo młody, dołączenie do Interu było mądrą decyzją. Kiedy otwiera się okno, dzwonią do nas wszyscy piłkarze. Otworzyło się okienko transferowe i jeśli Inter będzie miał problemy, zrozumiemy co będziemy musieli zrobić. Rynek powie nam wszystko.

Źródło: Football365, Telelombardia

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW