Thierry Henry: Jeśli pobije rekord, będzie to coś niesamowitego
Thierry Henry: Jeśli pobije rekord, będzie to coś niesamowitego

Thierry Henry: Jeśli pobije rekord, będzie to coś niesamowitego

Thierry Henry nie ukrywał swojego podziwu dla osiągnięć Oliviera Giroud zarówno w Chelsea, jak i w reprezentacji Francji. W rozmowie z Goal, legenda Arsenalu dyskutowała na temat pobicia jego rekordu bramek dla kadry narodowej przez napastnika The Blues.

W swojej karierze Henry strzelił dla Francji 51 bramek, natomiast Giroud ma ich na koncie 44. Napastnik będzie miał okazję na pobicie rekordu podczas zbliżających się mistrzostw Europy, zaledwie kilka tygodni po zdobyciu Ligi Mistrzów.

– W ostatnich trzech lub czterech latach cierpi z powodu występów w klubie, ale zawsze gdy gra – czy to w klubie, czy w kadrze – zawsze daje z siebie wszystko.

– Olivier to typ napastnika, którego jest coraz mniej na boiskach. Stara szkoła, przytrzymanie piłki, podanie do skrzydłowego, wejście w pole karne i złamanie karku, by strzelić gola głową. Ale podoba mi się to, jak wprowadza innych do gry. Jest bardzo dobry, czasami może ci asystować, jeśli zagrasz z nim na jeden, bądź dwa kontakty.

– Wydaje mi się, że to dobrze dla Didiera Deschampsa, że ma takiego napastnika jak Oli. Jeśli pobije rekord, będzie to coś niesamowitego.

Źródło: Goal, The Chelsea Chronicle

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW