Roberto Carlos: Byłem bardzo bliski przenosin do Chelsea
Roberto Carlos: Byłem bardzo bliski przenosin do Chelsea

Roberto Carlos: Byłem bardzo bliski przenosin do Chelsea

Legendarny brazylijski obrońca wyznał, że był bliski przenosin do Chelsea w 2007 roku. 

Po 11 latach spędzonych w Realu Madryt, Carlos miał dwie opcje do wyboru, jako następna część jego kariery. Jedną z nich był transfer na Stamford Bridge. Chelsea prowadzona w tamtym czasie przez Jose Mourinho była mocno zainteresowana pozyskaniem Brazylijczyka.

Carlos wyjaśnił, że transfer upadł już na ostatniej prostej z powodu problemów z prawnikami.

– Miałem dwie propozycje, Fenerbahce lub Chelsea. Chelsea nie wypaliła, więc podpisałem kontrakt z Fenerbahce. Jednak w przypadku Chelsea było bardzo blisko. Wszystko było już praktycznie uzgodnione, musiałem tylko tam pojechać i podpisać kontrakt.

– To było tydzień przed podpisaniem kontraktu z Fenerbahce. Byłem w Paryżu, by spotkać się z Romanem Abramowiczem i Peterem Kenyonem (ówczesny dyrektor generalny). Niestety, tuż przed finalizacją coś poszło nie tak, co często zdarza się w futbolu. Pojawił się problem z prawnikiem.

– Wszystko było jednak uzgodnione i jestem w stu procentach pewien, że poradziłbym sobie w Premier League, a to odpowiadałoby mojej charakterystyce.

Bliski transfer do Chelsea nie był jednak pierwszą okazją do gry w Premier League. W połowie lat 90, o Brazylijczyka zabiegała również Aston Villa. Carlos był już jednym z podstawowych piłkarzy Brazylii, ale obrońca wybrał jednak transfer do Serie A.

– W dalszym ciągu grałem w Palmeiras, kiedy w 1995 roku zgłosiła się po mnie Aston Villa, ale nie było ich stać na ten transfer. Po tym przeszedłem do Interu.

Źródło: Goal

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW