Paul Pogba: Kante zasłużył na Złotą Piłkę
Paul Pogba: Kante zasłużył na Złotą Piłkę

Paul Pogba: Kante zasłużył na Złotą Piłkę

Francuski pomocnik uważa, że N’Golo Kante po minionym sezonie zasługuje na zdobycie złotej piłki bardziej, niż Leo Messi czy Cristiano Ronaldo. 

Spośród ostatnich 12 takich nagród, tylko raz nie zdobył jej piłkarz z wymienionej dwójki. Był to Luka Modrić w 2019 roku. Po rocznej przerwie z powodu koronawirusa plebiscyt powraca. Z 30-osobowej listy, zwycięzca zostanie wybrany październiku.

Paul Pogba uważa, że po zwycięstwie w Lidze Mistrzów jego partner z reprezentacji zasługuje na wygranie tej prestiżowej nagrody, przed takimi gwiazdami jak Messi czy Ronaldo.

– Chciałbym powiedzieć całemu światu, że NG, którego widzieliśmy w ostatnich miesiącach, zawsze był taki sam. Dużo mówi się o jego występach, ale on od zawsze był tak dobry. W półfinale nie było ani Messiego, ani Cristiano, więc dobrze było zobaczyć występy pomocników czy obrońców.

– Już dawno temu powiedziałem, że w przypadku Chelsea w Lidze Mistrzów byłoby właściwe, aby to on zdobył Złotą Piłkę. Byłoby to równie zasłużone.

Kante całkowicie zdominował środek pola w finałowym meczu z Manchesterem City, dzięki czemu zdobył nagrodę zawodnika spotkania. Francuz powszechnie uważany jest za najlepszego piłkarza na swojej pozycji na świecie.

Źródło: Mirror

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW