Matt Law o potencjalnym transferze Erlinga Haalanda
Matt Law o potencjalnym transferze Erlinga Haalanda

Matt Law o potencjalnym transferze Erlinga Haalanda

Chelsea jest zainteresowana pozyskaniem napastnika Borussii Dortmund, Erlinga Haalanda. 

Taka transakcja byłaby jednak niezwykle skomplikowana, dlatego The Blues na razie badają jedynie możliwości, czy taki transfer będzie w ogóle możliwy.

Chelsea zamierza dowiedzieć się, czy Borussia będzie zainteresowana Tammym Abrahamem, który powędrowałby do Dortmundu jako część opłaty za Haalanda lub w oddzielnym transferze.

Nadal nie wiadomo, czy Chelsea złoży oficjalną ofertę za napastnika z Norwegii, bowiem mówi się, że może on kosztować ponad 150 milionów funtów. The Blues pracują jednak za kulisami nad tym transferem.

Thomas Tuchel chciałby pozyskać napastnika, a dwa inne cele The Blues wydają się nie do zdobycia. Romelu Lukaku postanowił pozostać w Interze, a Harry Kane prawdopodobnie wybierze Manchester City, jeżeli będzie chciał odejść z Tottenhamu.

Otoczenie Borussii twierdzi, że klub nie chce sprzedawać Haalanda, jednak to nie przeszkadza Chelsea. Londyńczycy rozpatrują więc wszystkie możliwości.

Manchester City również jest zainteresowany napastnikiem Dortmundu, a ewentualna aukcja podbiłaby jego cenę jeszcze wyżej. Chelsea liczy więc na to, że City pozyska Kane’a, dzięki czemu pozostaną sami w wyścigu o Norwega.

The Blues są gotowi sprzedać Tammy’ego Abrahama za 40 milionów funtów, a środki pozyskane ze sprzedaży najlepszego strzelca drużyny, mogłyby posłużyć do sfinansowania części transferu Haalanda. Nie wiadomo, czy Borussia jest zainteresowana Abrahamem, jednak Chelsea bada tę opcję. Klub z Bundesligi jest również łączony z transferem Hudsona-Odoi, Anglik miałby być następcą Sancho, gdyby ten powędrował do Manchesteru United. Chelsea nie chce jednak oddawać skrzydłowego.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW