Haaland zainteresowany transferem do Chelsea
Haaland zainteresowany transferem do Chelsea

Haaland zainteresowany transferem do Chelsea

Chelsea poszukuje napastnika i jest to fakt – jednym z piłkarzy łączonych z klubem jest norweski snajper, Erling Haaland.

Wiele mówiło się o tym, że duże znaczenie będzie miało to, czy sam napastnik chciałby dołączyć do zespołu ze Stamford Bridge. Okazuje się więc, że Haaland chętnie zagra dla Chelsea – niezależnie od tego, czy nastąpi to jeszcze w tym sezonie czy w kolejnym.

Wszystko zależy więc od tego, czy Chelsea będzie potrafiła przekonać Borussię Dortmund do tego, aby ta sprzedała swojego najlepszego strzelca.

The Blues chcieliby pozyskać snajpera już teraz, jednak nie wykluczają porozumienia, które zagwarantowałoby im Haalanda dopiero za rok. Relacje obu klubów są bardzo dobre i niewykluczone, że to może być decydujące przy negocjacjach w sprawie napastnika reprezentacji Norwegii.

W styczniu 2019 Chelsea pozyskała Pulisica, jednak pozostawiła go w klubie z Niemiec do końca sezonu. Być może The Blues spróbują dokonać podobnej sztuki, tym razem pozostawiając zawodnika na cały sezon.

Chelsea nie jest jedynym klubem, który za rok powalczy o Haalanda, jednak może być również tak, że po zakończeniu następnego sezonu, nie będą już potrzebowali nowego napastnika, gdyż nadal widzą szansę na pozyskanie Romelu Lukaku z Interu Mediolan.

Gdyby Manchesterowi City udało się pozyskać Kane’a, Chelsea byłaby prawdopodobnie jedynym klubem w tym oknie, który stać byłoby na pozyskanie jednego z dwójki Lukaku – Haaland. Inne kluby zainteresowane Norwegiem wolą poczekać jeszcze rok, kiedy piłkarz będzie tańszy ze względu na klauzulę odstępnego.

Nie wiadomo jednak, czy w przypadku kilku ofert, Haaland wybrałby Chelsea. Faktem jest jednak, że Norweg widzi siebie w barwach Chelsea i jeżeli otrzyma propozycję, to z pewnością ją rozważy.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW