Mourinho: Podziękujmy Lampardowi za Masona
Mourinho: Podziękujmy Lampardowi za Masona

Mourinho: Podziękujmy Lampardowi za Masona

Gdy Lampard zaczął korzystać z juniorów Chelsea padały słowa, że to tylko dlatego, że Chelsea ma zakaz transferowy.

Prawda jest taka, że gdyby wtedy inny trener objął klub to na 99% nie oglądalibyśmy takich piłkarzy w podstawowym składzie jak Mount, James, Abraham czy nawet Gilmour.

Mason Mount był kluczowym piłkarzem w układance Tuchela i swoją grą przyczynił się do tak udanego sezonu 2020/2021. Były trener Chelsea, Jose Mourinho zwrócił uwagę na wkład Lamparda w ukazaniu potencjału młodego Anglika.

– Kiedy widziałem go dwa sezonu temu w jego pierwszym ligowym meczu na Old Trafford z Manchesterem United to widziałem w nim bardzo utalentowanego gracza, ale bez ustabilizowanej formy i dojrzałości. Zastanawiałem się ile czasu zajmie mu dojście do perfekcji, jak widzimy, nie trwało to zbyt długo.

– Musimy podziękować Lampardowi ponieważ, kiedy wyniki nie były zbyt dobre on cały czas wierzył w tego dzieciaka. Sprawił, że Mason miał idealne warunki do rozwoju.

– Mount to bardzo ofensywny gracz, jest również kreatywny i przy tym wszystkim posiada ogromną dyscyplinę taktyczną. Jest graczem zespołowym.

– Za Lamparda grał bardziej jako nr. 10. Teraz jego pozycja jest przy linii bocznej boiska, jest uniwersalny. Patrząc po jego grze widzimy inteligentnego gracza, który rozumie o co chodzi w piłce nożnej.

– Asystuje i zdobywa gole, szczerzę? Bardzo go lubię!

Źródło: Metro

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW