Boateng: Werner na EURO będzie innym zawodnikiem niż w Chelsea
Boateng: Werner na EURO będzie innym zawodnikiem niż w Chelsea

Boateng: Werner na EURO będzie innym zawodnikiem niż w Chelsea

Były obrońca Bayernu Monachium, Jerome Boateng uważa, że pierwszym sezon Timo Wernera w Anglii był pozytywny. Według Niemca jego rodak wystrzeli z formą na zbliżającym się EURO 2020.

Werner dołączył do Chelsea w zeszłym roku z RB Lipsk. Byki otrzymały za Niemca kwotę o wysokości 47.5mln funtów. Taka cena wydawała się promocją, ponieważ 25-latek zaliczył wspaniały sezon w Bundeslidze (28 bramek w 34 meczach). Niestety nie można tak pisać o tym sezonie, ponieważ Timo wielokrotnie zawodził. Podsumowaniem jego formy z tej kampanii może być fakt, że najlepszym strzelcem The Blues w lidze był Jorginho (7 goli w Premier League).

Niemiec wielokrotnie był krytykowany za brak skuteczności i podejmowanie złych decyzji pod bramką rywali. Mimo to w jego obronie stanął Boateng, który radził mu przeanalizować błędy z tego sezonu:

– Timo zmienił kraj, klub, ligę. To nie takie łatwe. Zdobył kilka bramek, na które sam zapracował, asystował, był pod grą, jakoś przebolał ten sezon, a ostatecznie został zwycięzcą Ligi Mistrzów. Dla mnie miał dobry sezon pełen wzlotów i upadków. To pomoże mu się rozwijać i stawać lepszym, musi się uczyć na swoich błędach.

– Na EURO będzie grać inny Werner, głodny goli. Będzie pewniejszy siebie, bo niedawno wygrał Ligę Mistrzów. To go podbuduje. Pokaże nam jak klasowy z niego zawodnik.

Źródło: Bild

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW