Chelsea sprzeda 7 zawodników, aby sfinansować transfer Hakimiego!
Chelsea sprzeda 7 zawodników, aby sfinansować transfer Hakimiego!

Chelsea sprzeda 7 zawodników, aby sfinansować transfer Hakimiego!

Wczoraj Chelsea najprawdopodobniej wyrównała ofertę PSG za Achrafa Hakimiego. Klub może być skory sprzedać kilku graczy, aby móc zaoferować więcej pieniędzy.

Angielska prasa poinformowała nas, że Inter oczekuje 68.8mln funtów – o 12.7mln więcej niż wczoraj zaoferowała Chelsea. Aby sfinansować transfer 22-latka, Stamford Bridge może opuścić aż 7 zawodników, których przyszłość jest niepewna. Dwóch z nich to Emerson i Christensen, którymi Inter jest mocno zainteresowany. Reszta to kolejno: Marcos Alonso, Fikayo Tomori, Tammy Abraham, Ross Barkley i Michy Batshuayi.

Fikayo najprawdopodobniej opuści The Blues na rzecz Milanu. Na tym transferze Londyńczycy zarobią około 25mln. Emerson jest obiektem zainteresowań ze strony Interu i Napoli. Transfermarkt wycenia go na 11mln funtów, Brazylijczyk może chcieć odejść z racji braku minut na boisku.

Tammy Abraham to kolejny zawodnik, który może opuścić Stamford Bridge. Anglik w tym sezonie był najlepszym strzelcem Chelsea we wszystkich rozgrywkach, jednak od przybycia Thomasa Tuchela jego rola w zespole jest marginalna i nie gra prawie wcale. Wycenia się go na 34mln funtów. Wraz z Abrahamem może odejść Ross Barkley. 27-latek spędził sezon na wypożyczeniu w Aston Villi i choć początek miał obiecujący, to kontuzje, a później brak formy przesądziły o jego sezonie. Transfermarkt wycenia go na 18mln funtów.

Michy Batshuayi jest na wylocie z klubu od kilku lat. Mimo stażu w klubie żaden trener nie przekonał się do umiejętności Belga. Ostatni sezon w Crystal Palace również miał słaby. Na niekorzyść Chelsea działa fakt, że Michy’emu został ostatni rok kontraktu – to ostatnia pora by na nim zarobić. Może odejść za 9mln.

Na wszystkich zawodnikach klub może zarobić 108mln funtów.

Źródło: SkySports, Daily Star

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X