Thierry Henry: Kante potrafi czytać grę jak mało kto
Thierry Henry: Kante potrafi czytać grę jak mało kto

Thierry Henry: Kante potrafi czytać grę jak mało kto

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o tym, jakoby N’Golo Kante miał wygrać złotą piłkę. Do tego grona dołączyła legenda Francji oraz Arsenalu, Thierry Henry.

W rozmowie z Rio Ferdinandem na jego kanale Five na YouTube, Henry przyznał, że Kante jest w stanie czytać grę o wiele lepiej, niż ktokolwiek inny na boisku.

– Czyta grę tak, by móc przechwycić ją nie popełniając faulu i nie atakując przez większość czasu. Pojawia się w tym samym czasie co piłka, a czasem nawet wcześniej. Ile razy zamienia kontratak przeciwnika na kontratak swojej drużyny. Budujesz akcję, a chwilę później on odzyskuje piłkę, a ty jesteś w tarapatach. Tak wiele razy!

– Tak wiele razy widzisz go, jak odzyskuje piłkę, a zaraz potem Chelsea zdobywa bramkę. Potrafi czytać grę i widzieć, dokąd zmierza piłka. Czasami dociera w to miejsce nawet przed nią. To nie jest zgadywanie. Kiedy mówi się, że napastnik za chwilę zdobędzie bramkę, to samo można powiedzieć o Kante. On dokładnie wie, gdzie pojawi się piłka. Potrafi odczytać podanie i schemat gry.

Źródło: Chelsea Official Site, kanał Five

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X