Mourinho: Lukaku w Chelsea był dzieckiem
Mourinho: Lukaku w Chelsea był dzieckiem

Mourinho: Lukaku w Chelsea był dzieckiem

Jose Mourinho wyjaśnił dlaczego odstawił Romelu Lukaku w Chelsea, a ściągnął go do Manchesteru United. 

Obaj panowie spotkali się dwukrotnie – w Chelsea i Manchesterze United. W barwach Czerwonych Diabłów, Belg zdobył 42goli w 96 spotkaniach. Po dwóch latach odszedł do Inter Mediolan, gdzie zdecydowanie odżył. W ostatnim sezonie zdobył 24 gole w lidze, czym znacznie przyczynił się do wygrania Serie A.

Mourinho podzielił się swoją opinią o 28-latku. Nowy szkoleniowiec Romy uważa, że EURO będzie dobrą okazją, aby Romelu udowodnił, że jest napastnikiem z ścisłego topu:

– To najlepsza okazja by powiedział światu ‚Patrzcie, jestem topowym napastnikiem’. Dwa lata w Interze znacznie go podbudowały.

– W Chelsea był dzieckiem. W United ciągle się rozwijał. Dopiero w Interze pokazuje nam swoją najlepszą wersję. Tam go kochają – kibice, koledzy z drużyny, miał świetne relacje z trenerem.

– To duży facet, silny. Jednak w środku to dziecko, które musi czuć miłość, uwagę innych, musi czuć się ważny.

Przez pewien czas Romelu był łączony z odejściem z Interu, a wśród faworytów do jego pozyskania mówiono o Chelsea. Może zmiana trenera sprawi, że Belg zmieni swoją decyzję.

Źródło: The Times

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW