Werner: VAR mnie okradł
Werner: VAR mnie okradł

Werner: VAR mnie okradł

Pierwszy sezon Timo Wernera w Chelsea był pełen cierpień. Sam zawodnik uważa, że nie ułatwiały mu tego decyzje jakie podejmowano po analizie VAR.

Werner uważa, że czuł się gorzej, kiedy VAR cofał jego gole. Pociesza go fakt, że absurdalne przepisy nt. spalonego mają być zmienione. Niemiec swój pierwszy sezon na wyspach zakończył z 12 golami we wszystkich rozgrywkach. Bramek mogło być więcej, ale forma Timo niejednokrotnie przyprawiała o ból głowy. Wśród prasy i kibiców pojawiały się głosy kwestionujące jego umiejętności. Kiedy wydawało się, że 25-latek się przełamał, do gry wchodził system VAR. Mimo posuchy strzeleckiej Werner był zaangażowany w grę ofensywną Chelsea. Thomas Tuchel uczynił go ważnym elementem drużyny.

W przyszłym sezonie system videoweryfikacji ma być zmieniony, a niejasne sytuacje spalone, mają być sprawdzane w inny sposób. Zmiany w systemie są spowodowane wielokrotnie źle podjętymi decyzjami sędziów. Wiele skarg sprawiło, że osoby odpowiedzialne za VAR chcą usprawnić przepisy. Aby usprawnić podejmowanie decyzji, linia wyznaczająca pozycję spaloną ma być pogrubiona. Według samego zawodnika takie zmiany mogą mu znacznie pomóc:

– Czytałem, że chcą poprawić linię VAR, która wyznacza spalonego. Może mi to pomóc, ponieważ gdyby nie absurdalne decyzje tego systemu, mogłem mieć 5 goli więcej. VAR sam w sobie jest dobry, mimo, że kilkukrotnie mnie okradł.

Według raportów turnieje organizowane przez UEFA i Eredivisie korzystają z grubszej linii VAR. Nawet telewidzowie powinni odczuć różnice. W ostatni czwartek odbyło się spotkanie klubów Premier League. Tematem była zmiana linii VAR, a na nasze szczęście wszystkie 20 drużyn jest za pogrubieniem tej linii. Dodatkowo kluby zostały poinformowane, że technologia odpowiadająca za spalone też ma zostać dopracowana. Czas wprowadzania tych zmian ma przekroczyć dwa lata, więc póki co musimy cieszyć się z pogrubionej linii.

Źródło: The Times, Mirror

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW