Honigstein: Transfer Haalanda to olbrzymie problemy finansowe
Honigstein: Transfer Haalanda to olbrzymie problemy finansowe

Honigstein: Transfer Haalanda to olbrzymie problemy finansowe

Chelsea to jeden z wielu zainteresowanych zakontraktowaniem Erlinga Haalanda. Zarząd The Blues został poinformowany, że muszą rozbić bank, aby wykupić go z Borussi Dortmund.

Haaland jest na ustach fanów odkąd zobaczyli oni jakie liczby wykręca on w RB Salzburg. Potem trafił do BVB, gdzie dalej imponuje świetną formą i skutecznością. Dzięki niesamowitym umiejętnością Norweg jest jednym z najbardziej pożądanych napastników świata. Interesują się nim takie marki jak Chelsea, Real Madryt, PSG i oba kluby z Manchesteru. Oczywiście lista zainteresowanych jest znacznie dłuższa.

Według niemieckiego eksperta piłkarskiego,  Raphaela Honigsteina transfer ten nie ma racji bytu – wszystko przez ogromną opłatę dla BVB, oraz koszta związane z pensją Haalanda.

– Jego transfer jest możliwy, ale nie teraz. Kwota jakiej oczekuje Borussia jest za duża. Jego pensja to też problem. Przyjście Haalanda do jakiejś drużyny wiąże się z zniszczeniem jej obecnego komina płacowego, a wiele klubów tego nie chce.

– W przyszłym sezonie będzie dostępny za 75mln euro, co jest całkiem rozsądną kwotą. Co prawda nie jest to oficjalna wersja, ale wiele się o tym mówi. Cokolwiek się wydarzy, aby Borussia puściła Erlinga będą musie dostać naprawdę sporą ofertę. W tym roku nawet najbogatsze kluby Europy nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek.

Źródło: SkySports

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW