Jorginho: Christian, bądź silny!
Jorginho: Christian, bądź silny!

Jorginho: Christian, bądź silny!

Jorginho wypowiedział się na temat podobieństw między Chelsea, a reprezentacją Włoch. Nicolo Barella przypomina mu N’Golo Kante. Dodatkowo pomocnik The Blues wysłał wiadomość do Christiana Eriksena.

29-latek jest starterem w kadrze Włoch. Wystąpił w wygranym meczu z Turcją, który był meczem otwarcia EURO 2020. Już w środę wraz z kolegami z reprezentacji zmierzy się z Szwajcarią, której mecz wczoraj oglądał.

– Widzieliśmy dobrą i zorganizowaną drużynę. Musimy być ostrożni, ponieważ są bardzo zgrani i dobrze ustawieni, oraz mają wielu doświadczonych graczy. Mamy swój styl, chcemy posiadać piłkę i szukać miejsca, zawsze grając do przodu. Nie ważne kto wyjdzie w pierwszym składzie – musi się z tym utożsamiać. Zawsze fajnie jest wygrywać i zawsze świętujemy nasze zwycięstwa. To będzie ciężki mecz i musimy zachować pokorę. Trenujemy z myślą o wygrywaniu, a każdy kolejny mecz jest tym najtrudniejszym. Nie możemy doczekać się powrotu Verrattiego, może być dla nas kluczową postacią.

– Wspaniale było wygrać Ligę Mistrzów. Ciężko znaleźć mi słowa by opisać te uczucie. Teraz jeszcze bardziej chce wygrywać, chciałbym czuć to w reprezentacji. Ta kadra jest podobna do Chelsea. Nie liczy się wiek, bo każdy chce wygrywać. Każdy chce się zapisać na kartach historii tego sportu. Nico i N’Golo są bardzo podobni, potrafią biegać przez 120 minut, walczą o każdy milimetr boiska i chcą odzyskiwać piłkę. Są bardzo podobni.

– Chce pomagać każdemu. W kadrze mamy wielu zawodników z silnymi osobowościami i bardzo ich potrzebujemy: Chiellini, Bonucci, Insigne, Verratti, Immobile, Donnarumma. Potrzebujemy ich wszystkich, między innymi dlatego tak dobrze sobie radzimy.

– Jako dziecko oglądałem Ronaldo, Ronaldinho i Kakę. Mając 13 lat trener widział mnie jako głęboko ustawionego rozgrywającego, więc wzorowałem się na Pirlo i Xavim.

– Wczorajszy wypadek Christiana to bardzo przykry incydent. Myślałem o jego kolegach z drużyny i żonie. W imieniu całej reprezentacji życzę mu i jego rodzinie powodzenia. Bądź silny!

Źródło: Football Italia

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW