Zola: Kovacic przypomina mi Pirlo
Zola: Kovacic przypomina mi Pirlo

Zola: Kovacic przypomina mi Pirlo

Legenda Chelsea, Gianfranco Zola postanowił wskazać podobieństwo między Mateo Kovacicem, a ikoną Serie A, Andreą Pirlo. Włoch zwrócił uwagę, że obaj piłkarze świetnie utrzymywali piłkę przy nodze. 

Kovacic potrafi grać widowiskowo. Jego rajdy z piłką w środku pola niejednokrotnie przyprawiały fanów o zawał. Chorwat świetnie drybluje, ale nie robi liczb – w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach nie zdobył gola i zaliczył dwie asysty. Są to fatalne liczby jak na tak klasowego gracza, jednakże Zola upiera się, że 27-latek nie jest zawodnikiem, który musi te liczby robić.

– Dopóki nie doznał kontuzji był najlepszym graczem Chelsea w tym sezonie. Był wybitny i nie schodził poniżej pewnego poziomu. Pamiętam to, ponieważ dużo z nim pracowałem i wiele rozmawialiśmy.

– Ludzie zawsze przedstawiają go jako gracza stricte ofensywnego, jako ‚dziesiątka’. Moim zdaniem lepiej gdy gra głębiej i organizuje grę, tak jak Pirlo. Nie prezentują tego samego poziomu, ale robi to tak jak robił to Andrea.

– Nigdy nie traci piłki. Pamiętam, że podczas niektórych treningów grali na małych powierzchniach, a on nigdy nie trafił piłki – pod tym aspektem jest niesamowity.

Źródło: BeIN SPORTS

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW