Lothar Matthaus: Tuchel odpowiednio nakieruje Havertza i Wernera
Lothar Matthaus: Tuchel odpowiednio nakieruje Havertza i Wernera

Lothar Matthaus: Tuchel odpowiednio nakieruje Havertza i Wernera

Legenda reprezentacji Niemiec uważa, że dzięki Tuchelowi, obaj piłkarze osiągną sukces zarówno w klubie, jak i w reprezentacji.

Havertz i Werner przybyli do Chelsea ubiegłego lata. Były w nich pokładane ogromne nadzieje, jednak pierwszy na Stamford Bridge nie był ich wymarzonym. Mimo to, obaj dostali powołanie na Mistrzostwa Europy. Były pomocnik uważa, że obecność Tuchela w Chelsea zdecydowanie pomoże obu piłkarzom.

– Zawsze jest ciężko, gdy przechodzisz z jednego kraju, jednej ligi do drugiej. A Premier League, wiesz to lepiej ode mnie, to wyjątkowa liga. Masz więcej zespołów bijących się o mistrzostwo, więcej pucharów i nie masz przerwy zimowej. Kai Havertz przeszedł z małego miasta, jakim jest Leverkusen, do dużego Londynu. Grasz dla klubu znanego na całym świecie, gdzie wszystko jest większe i większe.

– To jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy, jakich mieliśmy w Niemczech w ostatnich 20, 30 latach. Teraz musi się uczyć, bo w Leverkusen wszyscy wokoło o niego dbali. Jego trener był dla niego jak drugi ojciec. Dyrektor sportowy, Rudi Voller też się o niego troszczył. A teraz musi pracować sam. Sprawy w Londynie i w Premier League wyglądają inaczej niż sprawy w Leverkusen.

– To dla niego nowość i na początku widziałem problemy, ale teraz z nowym trenerem prezentuje się lepiej niż wcześniej. Być może potrzebuje tej samej prywatnej więzi z trenerem jak ja, 30 lat temu. Gdy grałem we Włoszech, Giovanni Trapattoni dbał o mnie. Pomógł mi stać się lepszym, silniejszym, on mi pomógł. I myślę, że Kai otrzymuje wsparcie od swojego trenera w inny sposób, niż z poprzednim trenerem.

Matthaus jest również przekonany, że Timo Werner osiągnie sukces w Chelsea oraz dla kraju, a ludzie muszą po prostu w niego wierzyć.

– Kai i Timo to bardzo dobrzy piłkarze. Werner w poprzednim sezonie strzelił 28 bramek w Lipsku. Gdy wierzysz w napastnika, musisz mu dawać takie same prawa, nawet kiedy nie strzela bramek przez kilka meczów. Lewandowski nie strzela w każdym meczu, ale ma zaufanie trenera, kolegów: „Musisz grać, potrzebujemy cię, bo możesz zrobić różnicę.”

– Timo miał to w Lipsku w poprzednim sezonie. Nie ma znaczenia, że nie trafił w kilku meczach, bo wiedział, że zagra w następnym meczu. Nie musiał walczyć o swoją pozycję. Ale w Chelsea jest kilku napastników. Wydaje mi się, że jest ich siedmiu, wysokiej jakości napastnicy na trzy pozycje.

– I oczywiście kiedy zagrasz słabo, trener ma okazję dać szansę komuś innemu. To bardzi ciężkie. Ale kiedy Werner i Havertz będą otrzymywać szansę do gry, jak Lewandowski czy Haaland, będą robić liczby. Wydaje mi się, że Werner strzelił 12 bramek w Chelsea i był ich najlepszym strzelcem, a nie grał we wszystkich meczach. Nie grał dobrze na początku, podobnie jak Havertz, ale był najlepszym strzelcem.

Źródło: Standard Sport

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW