Matthaus: Havertz jest niczym Zidane
Matthaus: Havertz jest niczym Zidane

Matthaus: Havertz jest niczym Zidane

Po sobotnim spotkaniu reprezentacji Niemiec z Portugalią bardzo dużo ciepłych komentarzy pojawiło się nt. Piłkarza Chelsea Kaia Havertza.

22-letni skrzydłowy strzelił bramkę na 3-1 i zanotował ogólnie bardzo dobre spotkanie. Legenda reprezentacji Niemiec, Lothar Matthaus porównał Havertza do jednej z największych legend piłki nożnej czyli Zinedina Zidana.

– Jeżeli o umiejętności, technikę i przewidywanie sytuacji Havertz jest jak Zidane. Obaj gdy mają piłkę stają się zawodnikami klasy światowej.

– Gdy za parę lat karierę skończą tacy zawodnicy jak: Kross, Muller czy Gundogan, to właśnie on będzie najważniejszym punktem tej reprezentacji.

– Wierzę, że może zdobywać jeszcze więcej bramek i rozwijać się jeszcze bardziej dzięki specjalnym treningom. Ma dobre oko, dobrą kontrolę piłki, umie się ustawiać i jest obdarzony świetną techniką. Po jego grze widać, że jest inteligentny, korzysta ze swoich warunków fizycznych. Havertz ma drogę na szczyt, ale tylko od niego zależy czy się tam znajdzie czy zostanie „tylko” dobrym zawodnikiem.

Źródło: Mirror

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW