Yaya Toure: Gdy Kante wystawia swoją pupę, jeszcze ciężej odebrać mu piłkę
Yaya Toure: Gdy Kante wystawia swoją pupę, jeszcze ciężej odebrać mu piłkę

Yaya Toure: Gdy Kante wystawia swoją pupę, jeszcze ciężej odebrać mu piłkę

Były pomocnik Manchesteru City przyznał, że N’Golo Kante jest naprawdę trudny do unieszkodliwienia. Francuz wykorzystuje do tego swoją drobną posturę. 

Pisząc dla TheAthletic Toure wyznał, że Kante wykorzystuje swoje plecy najlepiej jak potrafi, gdy osłania piłkę przed przeciwnikami. Co prawda Francuz znany jest głównie z tego, że to on pozbawia rywali z posiadani piłki poprzez odbiory czy przechwyty.

– Gdy w ten sposób wykorzystuje swoje ciało, bardzo trudno jest mu odebrać piłkę. Nie jest największym zawodnikiem i ma nisko położony środek ciężkości. Więc gdy wystawia pupę jeszcze niżej, by odebrać futbolówkę z głębi pola, atakowanie go przypomina próbę kopnięcia kamienia.

Według WhoScored, Kante w minionym sezonie stracił piłkę zaledwie 15 razy. Wśród graczy The Blues, którzy zaliczyli minimum 20 spotkań, zajął dziesiąte miejsce. Chelsea znana jest z rozwijania silnych, umięśnionych piłkarzy. Toure wspomniał tutaj o Romelu Lukaku, który potrafi cofnąć się do obrońców i zatrzymać ich na drodze do bramki.

Były pomocnik Manchesteru City największe pochwały skierował jednak w stronę Edena Hazarda. Toure określił go mianem zawodnika numer jeden na świecie. Jego nisko położony środek ciężkości sprawia, że jest praktycznie niemożliwy do spowolnienia, zwłaszcza gdy jest w pełnym biegu.

Źródło: The Athletic, The Chelsea Chronicle

 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW