OFICJALNIE: Rewolucja w europejskich pucharach!
OFICJALNIE: Rewolucja w europejskich pucharach!

OFICJALNIE: Rewolucja w europejskich pucharach!

UEFA ogłosiła dzisiaj rewolucyjną zmianę, która na zawsze odmieni europejskie puchary – zlikwidowano bowiem zasadę ‚bramek na wyjeździe’.

Od kolejnego sezonu, remis w dwumeczu będzie oznaczał dogrywkę, a następnie rzuty karne. Nie będzie miało już znaczenia to, która drużyna zdobyła więcej wyjazdowych bramek w dwumeczu.

Na tę zasadę od dawna narzekali fani wszystkich wielkich ekip, zwłaszcza że w przypadku dogrywki, znacznie faworyzowała ekipę gości, których bramka ‚ważyła’ znacznie więcej niż w przypadku gospodarzy, a dodając do tego krótki czas trwania dogrywki, sprawiało to, że rozstrzygnięcia nie były do końca fair.

Chelsea kilkukrotnie była ‚ofiarą’ zasady wyjazdowych bramek, między innymi w 2009 roku, kiedy to odpali z Barceloną po bramce Iniesty w doliczonym czasie gry – w ramach nowych zasad, odbyłaby się wówczas dogrywka, a potem karne, w przypadku braku rozstrzygnięcia.

 

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW