Havertz o swoim pierwszym sezonie w Chelsea
Havertz o swoim pierwszym sezonie w Chelsea

Havertz o swoim pierwszym sezonie w Chelsea

Pierwszy sezon w Chelsea w wykonaniu Kaia Havertza nie był najlepszy. Pomocnik borykał się z brakiem formy i problemami zdrowotnymi, co wpłynęło na jego aklimatyzację w zespole The Blues. Pomimo trudnego roku Havertz daje z siebie wszystko na tegorocznych Mistrzostwach Europy, w których bardzo się wyróżnia na tle kolegów. Przed meczem z Anglią, podczas konferencji prasowej swojej reprezentacji Havertz został zapytany o jego pierwszy sezon w Chelsea.

Gdy Havertz został pozyskany do Chelsea za 70mln funtów wszyscy zakładali, że odmieni skład The Blues. Tak się niestety nie stało. Kai swój pierwszy występ zaliczył w listopadzie, niestety ale jakiś czas później zachorował na koronawirusa, co spowodowało, że nie mógł wystąpić w kilku spotkaniach.

– Minęło trochę czasu, zanim mogłem wrócić do pełni formy po zachorowaniu na koronawirusa. Potrzebowałem około 4-5 tygodni, by porządnie wrócić do treningów. To był bardzo trudny dla mnie okres.

Poza opuszczaniem meczów Havertz miał problemy z aklimatyzacją w Londynie. W wyniku zakażenia wirusem dzienną rutyną Kaia był trening w Cobham i powrót do domu. Wynika z tego, że Niemiec nie mógł chodzić po mieście, zwiedzać stolicy Wielkiej Brytanii czy spotykać się ze znajomymi.

Havertz ma jednak nadzieję, że zmieni się to w najbliższych latach co wskazuje, że pomocnik chciałby pozostać w Chelsea na kolejne sezony.

– Po treningu cieszysz się, że możesz wrócić do domu, spędzić czas z rodziną. Nie widziałem nadal całego Londynu, jednak mam nadzieję, że to miasto sprawi mi wiele radości w nadchodzących latach.

Pomocnik The Blues został także zapytany o jego relacje z angielskimi piłkarzami, przeciwko którym zagra mecz we wtorek. Havertz wyznał, że zawodnicy są w stałym kontakcie i często piszą do siebie wiadomości.

– Ja, Timo i Toni dobrze dogadujemy się z Masonem, Benem i Reecem. Są naszymi kolegami z drużyny i bardzo się lubimy, więc pozostajemy w stałym kontakcie.

Źródło: Konferencja prasowa reprezentacji Niemiec

O autorze

Avatar

Filantrop, myśliciel, wizjoner, mąż stanu, wegetarianin, fan podróży i akwarystyki.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW