Czterech nowych sędziów dołączy do Premier League w nowym sezonie
Czterech nowych sędziów dołączy do Premier League w nowym sezonie

Czterech nowych sędziów dołączy do Premier League w nowym sezonie

PGMOL potwierdza – czterech nowych sędziów otrzymało promocję do Grupy 1. Oznacza to, że w Premier League od nowego sezonu będziemy mieli czterech nowych arbitrów. Tym samym łączna liczba sędziów w najwyższej klasie rozgrywkowej wynosi już 22.

Pierwszym wyróżnionym jest Jarred Gillett. To ciekawy przypadek, bo Gillett będzie pierwszym Australijczykiem, który będzie sędziował w Premier League. 35-latek w latach 2010-2019 sędziował w A-League – najlepszej lidze w Australii.

Drugim szczęśliwcem jest Michael Salisbury. Rozpoczął on swoją sędziowską karierę już w 2001 roku, najpierw w lokalnych ligach, później wspinał się po kolejnych szczeblach angielskiej drabiny. Jego ojcem jest Graham Salisbury, który odszedł na emeryturę zaledwie kilka tygodni temu. Sam Michael od 2016 roku sędziował w EFL i był również asystentem w Grupie 1. Teraz będzie mógł zająć miejsce na środku boiska.

Trzecim sędzią jest Tony Harrington. Był głównym arbitrem w ligach EFL od 2012 roku, wcześniej przez cztery lata był asystentem. W końcu spróbuje swoich sił w Premier League.

Ostatni wyróżniony to John Brooks. Piłkarskie mecze sędziuje od 2004 roku, od 2018 roku zaś należał do grona arbitrów EFL, a także czasem był asystentem w meczach Premier League, a nawet w finale FA Cup.

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW