Kenedy dał zielone światło władzom Flamengo!
Kenedy dał zielone światło władzom Flamengo!

Kenedy dał zielone światło władzom Flamengo!

Skrzydłowy Chelsea – Kenedy może już tego lata pożegnać się ze Stamford Bridge, a nawet piłkarską Europą! Brazylijczyk ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Granadzie, gdzie zebrał dużo pozytywnych opinii. 

Zdaniem brazylijskiego dziennikarza – Venê Casagrande priorytetem Kenedy’ego jest gra dla The Blues, jednak piłkarz zadaje sobie sprawę, że nie znajdzie się on w planach Thomasa Tuchela na kampanię 2021/22. W związku z takim obrotem spraw skrzydłowy jest gotów powrócić do ojczyzny, gdzie mocno zabiega o niego Flamengo, czyli największy rywal klubu który w 2016 roku sprzedał go za osiem milionów euro na Stamford Bridge – Fluminense.

Zarząd klubu z Rio de Janeiro zdaje sobie sprawę, że droga do zakontraktowania Kenedy’ego nie będzie łatwa, ponieważ zainteresowane utalentowanym piłkarzem wyrażają hiszpańskie zespoły takie jak chociażby Real Sociedad. Argumentem przemawiającym na korzyść Flamengo ma być fakt, że 25-latek dał zielone światło władzom O Mais Querido do rozmów z przedstawicielami Chelsea. W grę wchodzi wypożyczenie z opcją wykupu, czyli zabieg który ostatnimi czasy często i gęsto stosuje klub z Miasta Boga.

Obecny kontrakt Kenedy’ego z Chelsea jest aktywny do 2025 roku. Jeśli Brazylijczyk opuściłby Stamford Bridge byłoby to dla niego piąte wypożyczenie, a pierwsze poza granice Europy. Dla The Blues skrzydłowy (a czasem wahadłowy) rozegrał łącznie 27 spotkań, w których strzelił trzy bramki. Przez ostatnie dwa sezony 25-latek podbijał ligę hiszpańską, w której grał dla Getafe, a następnie Granady, z którą wykręcił świetny wynik w Lidze Europy dochodząc do ćwierćfinału tych rozgrywek.


Źródło: Venê Casagrande

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW