Thiago Silva: Chciałbym grać do 40-stki czy 41 roku życia
Thiago Silva: Chciałbym grać do 40-stki czy 41 roku życia

Thiago Silva: Chciałbym grać do 40-stki czy 41 roku życia

Środkowy obrońca Chelsea przyznał, że chciałby, podobnie jak Paolo Maldini grać do przynajmniej 40-stki. Na konferencji prasowej Brazylii piłkarz wyznał, że chce dorównać włoskiej legendzie w długości gry.

W wieku 36 lat Silva jest bardzo bliskiego takiego osiągnięcia, a dodatkowo nie widać żadnych oznak sugerujących zakończenie kariery. W swoim debiutanckim sezonie dla Chelsea, obrońca zagrał 34 spotkania. Brazylijczyk nie traci również sił w reprezentacji, gdzie w fazie grupowej Copa America rozegrał dwa mecze po 90 minut.

– Mam nadzieję, że uda mi się to samo, co zrobił Maldini, czyli grać do 40-stki czy 41 roku życia. To mój plan na najbliższą przyszłość. Przygotowywałem się do tego i teraz w wieku 36 lat nadal gram na wysokim poziomie, co daje mi ogromną dumę.

– Od tego momentu, muszę bardzo uważnie rozgrywać każdy sezon i każde rozgrywki, ponieważ moja budowa ciała nie jest już taka, jak dwa czy trzy lata temu. Teraz regeneracja po jednym meczu trwa dłużej, niż kiedyś.

Źródło: Konferencja prasowa Brazylii

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW