Gilmour: Rozmawiałem z trenerem Farke i jestem bardzo podekscytowany
Gilmour: Rozmawiałem z trenerem Farke i jestem bardzo podekscytowany

Gilmour: Rozmawiałem z trenerem Farke i jestem bardzo podekscytowany

Przed kilkunastoma minutami doszło do oficjalnego zaprezentowania Billy’ego Gilmoura jako nowego zawodnika Norwich City. Szkot dołączył do drużyny Kanarków na zasadzie wypożyczenie do końca sezonu 2021/22. Młody pomocnik zdążył już udzielić pierwszego wywiadu dla telewizji klubowej beniaminka Premier League. 

– Jestem bardzo podekscytowany, że się tu znalazłem! Nie mogę doczekać się nadchodzącego sezonu. Czekałem na przyjazd tutaj, granie jak największej ilości minut i pomaganie Norwich City w rywalizacji na poziomie Premier League.

– Rozmawiałem z trenerem Danielem Farke. Zadzwonił do mnie i odbyliśmy miłą pogawędkę o tym, jak chce grać w piłkę oraz jak widzi mnie w zespole. Wszystko, co powiedział było tym, co chcę robić na boisku – mieć futbolówkę i grać fajną dla oka piłkę. Wypowiadał się bardzo dobrze o swoim zespole, więc zdecydowałem się do nich dołączyć i pomóc drużynie w Premier League.

– Nadchodzą bardzo ekscytujące czasy. Kiedy przyjedziemy na okres przygotowawczy i spotykamy się wszyscy razem, weźmiemy się do pracy!

Szkoleniowiec Norwich City – Daniel Farke również skomentował przenosiny Gilmoura ze Stamford Bridge na Carrow Road:

– Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że sprowadziliśmy Billy’ego. Musimy podziękować Chelsea i wszystkim zaangażowanym w zawarcie tej umowy. Pomocne było to, iż w przeszłości pokazaliśmy, że młodzi zawodnicy z potencjałem są w dobrych rękach w Norwich City.

– Cieszymy się, że możemy wprowadzić Billy’ego do zespołu, ponieważ straciliśmy kilku zawodników na tej pozycji. Chcemy ulepszyć nasze opcje, szczególnie w centrum pola. W tym celu z przyjemnością sprowadziliśmy Billy’ego. Odnieśliśmy wrażenie, że może nam bardzo pomóc dzięki umiejętnością łączenia gry obronnej z ofensywą, umiejętnością technicznym, a także pracy bez piłki. Z piłkarskiego punktu widzenia, ale także z charakterologicznego idealnie pasuje do naszego zespołu.

– Jestem pewien, że pomoże nam osiągnąć nasze cele. Wciąż musimy jednak pamiętać, że jest bardzo młodym facetem i nie grał regularnie na tym poziomie. Musimy dać mu trochę czasu i miejsca na poprawę oraz odnalezienie swojego rytmu.


Źródło: Canaries.co.uk

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW